کدخبر : 543986

به گزارش شما و اقتصاد: فاز نخست واگن‌های باری لبه‌بلند شرکت حمل و نقل چندوجهی مپنا در قالب یک قطار کامل آغاز شد.

به گزارش شما و اقتصاد: مدیرعامل شرکت حمل و نقل چندوجهی مپنا، گفت: تعداد ۱۰ دستگاه واگن لبه‌بلند باری، در آخرین روز از فصل بهار ۱۴۰۰ از شرکت واگن پارس مپنا تحویل و عملیات تست و بهره‌برداری با لکوموتیو  MAP24مپنا در ایستگاه اردکان با موفقیت انجام شد.


«سید مرتضی علی‌ احمدی» اظهار داشت: گروه مپنا در بخش حمل و نقل ریلی، با سرمایه‌گذاری، هفت شرکت معتبر و متخصص در ارائه خدمات ریلی را فعال نموده است و با هدف تکمیل زنجیره ارزش خدمات ریلی، در کنار ساخت لوکوموتیو، ساخت واگن، خدمات بازسازی و نگهداری ناوگان و نیز خدمات مهندسی در امور مترو، با ایجاد شرکت حمل و نقل چندوجهی به عنوان هشتمین شرکت بخش حمل و نقل ریلی، حلقه این خدمت در بهره‌برداری از ناوگان و شبکه ریلی کامل شده است.


وی افزود: این شرکت در نوع خود نخستین شرکت ریلی است که کلیه خدمات ناوگان را در درون خود تأمین و در صورت ایجاد شرایط مناسب در شبکه ریلی، قطار کامل ریلی راه‌اندازی می‌نماید.     

 
احمدی خاطر نشان کرد: این سری از واگن‌ های تحویلی در قرارداد فاز اول ساخت  ۴۰۰ دستگاه واگن لبه بلند باری با شرکت واگن پارس مپنا است. 
مدیرعامل شرکت حمل و نقل چندوجهی مپنا در پایان گفت: قرارداد اصلی این شرکت در مرحله اول، هزار دستگاه واگن با واگن پارس مپنا  است که به ترتیب در سه فاز ۴۰۰ ، ۳۰۰ و ۳۰۰ برنامه‌ریزی شده است.

مپنا نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه