خبر خوش برای سهام‌داران شتران:

کدخبر : 548507

گاز بوتان به سبد محصولات شرکت پالایش نفت تهران اضافه شد.

به گزارش شما و اقتصاد: رئیس اداره بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت تهران از اضافه شدن گاز بوتان به سبد محصولات شرکت پالایش نفت تهران خبر داد.

حمید عامریان با اعلام این خبر گفت: شرکت پالایش نفت تهران در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و عمل به مفاد سند راهبردی اقتصاد مقاومتی و تنوع بخشی به سبد محصولات تولیدی, با تأکید و حمایت همه جانبه مدیرعامل شرکت مقدمات برنامه ریزی, تولید, ذخیره سازی و بازاریابی محصول بوتان استحصالی به عنوان یک فرآورده  جدید را آغاز نمود.

وی گفت: هم‌زمان با تولید این محصول, اقدامات لازم برای حصول الزامات تبیین شده جهت عرضه آن انجام شده است که پس از اخذ تائیدیه های لازم بزودی شاهد عرضه این فراورده در بورس انرژی ایران خواهیم بود.

عامریان تأکید کرد: در سالی که به "تولید, پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" مزین شده است و در شرایطی که به‌واسطه تحریم های ظالمانه ای که به کشور عزیزمان تحمیل گردیده, تولید و عرضه محصول بوتان علاوه بر تأمین بخشی از خوراک واحدهای پایین دستی، می‌تواند منجر به ارتقاء کیفی محصول گاز مایع پالایشگاه تهران مطابق با استاندارد های تعریف شده  گردد.

رئیس بهره برداری شرکت پالایش نفت تهران نیز در خصوص دستاورد جدید این شرکت اظهار داشت: پس از

مدتها تلاش و تشریک مساعی بخشهای مختلف سازمان، اولین محموله گاز بوتان استحصالی در 30 آبان ماه از شرکت پالایش نفت تهران به مقصد پتروشیمی تبریز بارگیری و ارسال شد.

بهنام شانه ساز تصریح کرد: شرکت پالایش نفت تهران توانست با جدا سازی گاز بوتان از گاز LPG این محصول ارزشمند و پرکاربرد را به سبد محصولات خود اضافه نماید.

وی افزود: قرار است در فاز اول این پروژه هزار بشکه به صورت روزانه بارگیری شود که این عدد در فاز دوم که تا چندی دیگر به بهره برداری خواهد رسید به 2 هزار بشکه خواهد رسید.

وی همچنین اظهار داشت: این اقدام که در راستای دستیابی به استاندارد شدن گاز مایع تولیدی در فصل پائیز و زمستان انجام گرفته است, روزانه بیش از 17میلیارد ریال سودآوری برای شرکت پالایش نفت تهران به همراه خواهد داشت. 

از مهم ترین موارد مصرف گاز بوتان، صنایع پتروشیمی, اسپری های صنعتی و بهداشتی می باشد و همچنین استحصال فرآورده بوتان باعث کنترل مشخصه فشار بخار فرآورده‌های نفتی نظیر بنزین می گردد.

روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه