در گفت‌وگوی اختصاصی با شما و اقتصاد مطرح شد:

دلایل و اهداف پتروشیمی کارون از حضور ثابت در پارک فناوری پردیس

دلایل و اهداف پتروشیمی کارون از حضور ثابت در پارک فناوری پردیس
کدخبر : 576839

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در یک گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار شما واقتصاد، ایجاد تعاملات از نزدیک برای درک بهتر نیازهای این شرکت و شناخت توانایی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را برای رفع موانع و مشکلات موجود در برقراری این ارتباطات را از اهداف و دلایل افتتاح دفتر در پارک فناوری پردیس عنوان کرد.

به گزارش شما و اقتصاد، علیرضا صدیقی زاده مدیرعامل پتروشیمی کارون در حاشیه مراسم بازگشایی دفتر پتروشیمی کارون در پارک فن‌آوری پردیس، اظهار داشت: اهمیت مباحث اقتصادی و خصوصا استفاده از تکنولوژی‌های ساخت داخل در بومی‌سازی‌ها که همواره در سخنان رهبر معظم انقلاب به آن تاکید می‌شود، باعث شد تا در برنامه‌های توسعه‌ای خود یک طرح را برای برقراری بهتر تعاملات و ارتباط‌گیری با شرکت‌های دانش‌بنیان را پایه‌گذاری کنیم. 

 

وی افزود: پس از بررسی‌ها متوجه شدیم که درک نیازهای ما از طرف شرکت‌های دانش‌بنیان و دیده‌نشدن صحیح توانایی‌های این شرکت‌ها از طرف ما کار سختی می‌باشد. بر همین اساس، هدف اول خود را برای حضور در این پارک بر این مبنا قرار دادیم و تصمیم گرفتیم که طی یک موافقت‌نامه با داشتن یک دفتر ثابت در پارک فناوری پردیس این ارتباط را به صورت همیشگی داشته باشیم. 

 

صدیقی زاده اضافه کرد: هدف دوم شرکت پتروشیمی کارون از حضور ثابت در پارک فناوری پردیس این است تا بتوانیم مشکلات و موانع استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان را با درمیان گذاشتن و استفاده از ارتباطات و توانایی‌های پارک فناوری را برطرف سازیم. از طرف دیگر بخش‌های مختلف مانند تعمیرات، خدمات فنی و نیازمندیهای خود را بتوانیم با گفت‌وگو از فاصله نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیان درمیان بگذاریم. 

 

مدیرعامل پتروشیمی کارون در پاسخ به سوال خبرنگار شما و اقتصاد مبنی بر میزان تحقق اهداف این شرکت در رابطه با استفاده دیگر شرکت‌ها از محصولات ساخته‌شده در اثر تعاملات این شرکت با دانش‌بنیان‌ها، بیان کرد: تاکنون روش‌هایی وجود داشت که مربوط به ارتباط مستقیم با شرکت‌های دانش‌بنیان نمی‌شد. با توجه به قوانین مربوط به نحوه همکاری با دانش‌بنیان‌ها، برای برقراری ارتباط از نزدیک با این شرکت‌ها نیاز است تا یکی از شرکت‌های پتروشیمی برای پیداکردن ضعف‌ قوانین، مقررات و ارتباطی پیشقدم بشود تا بتواند به عنوان الگو برای سایر شرکت‌های پتروشیمی عمل کند. 

 

وی با اشاره به اینکه دیگر شرکت های پتروشیمی مانند خوزستان هم به این حوزه وارد شده‌اند، تاکید کرد: پتروشیمی کارون هم اکنون وارد این تعامل با دانش بنیان‌ها شده است و هرچه این ارتباط‌گیری بیشتر باشد، رابطه پارک فناوری پردیس با دیگر شرکت‌های پتروشیمی بیشتر خواهد شد که این یک روند رو به رشد در آینده خواهد بود.  

 

علیرضا صدیقی زاده در پایان ضمن تاکید بر ارتباط با دانش‌بنیان‌ها برای رفع چالش‌های موجود در بومی‌سازی، شناخت توانایی‌ها در جهت رفع نیازهای شرکت‌های پتروشیمی را امری ضروری دانست و مزیت مالیاتی را یکی از مزایای حضور در پارک فناوری پردیس برای شرکت پتروشیمی کارون و دیگر شرکت‌های حاضر در این پارک عنوان کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

پربازدیدترین
اخرین اخبار
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی
پربازدیدترین
اخرین اخبار