تامین انرژی پایدار صنایع اولویت وزارت نیرو برای رشد تولید/ رشد 5.8 درصدی تولید صنایع با تامین برق در فرودین 1402

تامین انرژی پایدار صنایع اولویت وزارت نیرو برای رشد تولید/ رشد 5.8 درصدی تولید صنایع با تامین برق در فرودین 1402
کدخبر : 579237

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال برنامه تامین برق پایدار صنایع انرژی بر مثل سال گذشته است و حتی صنایعی که طی این مدت نسبت به احداث نیروگاه اقدام نموده اند از معافیت کامل در برنامه های مدیریت مصرف برخوردارند.

به گزارش شما و اقتصاد: سخنگوی صنعت برق در پاسخ به ابهام برخی خبرنگاران درخصوص سهمیه بندی صنایع فولاد و سیمان گفت امسال نیز برنامه تامین برق پایدار صنایع که غالبا مشترک شرکتهای برق منطقه ای هستند طبق برنامه ، تامین انرژی خواهد‌شد و مشکلی در تامین برقشان نداریم.

رجبی مشهدی تصریح کرد: برنامه تامین انرژی  صنایع که در سال گذشته انرژی تحویلی آنها به نحوی تامین شد که رشد تولید بیش از ۱۳ درصدی داشتند ،  امسال نیز ادامه دارد و از طرفی انرژی تحویلی صنایع سیمانی نیز بیش از میزان توافق شده در ماه بوده است؛ بر این اساس طی اسفند و فروردین ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته صنایع بورسی به ترتیب 9.4 درصد و 5.8 درصد رشد تولید را تجربه کردند.

وی ادامه داد: رشد تولید بخش محصولات فلزی در فروردین سال 1402 نسبت به سال گذشته 15.4 درصد بوده که بیانگر تامین برق کافی در سال جاری است.

سخنگوی صنعت برق افزود:  صرفا تعداد محدودی از صنایع فولاد و سیمان مشترک شرکت‌های توزیع هستند که برنامه انها نظیر برنامه هماهنگ شده با وزارت صمت خواهد بود و طرح پیشنهادی اشاره شده در جلسه با حضور وزیر محترم نیرو‌مطرح شده و با آن مخالفت و از دستور کار خارج شد.

وی ادامه داد: در عین حال در نامه مورد اشاره و منتشر شده توسط خبرنگاران محترم از مشترکان خواسته شده است تا با جابجایی بار در ساعات اوج مصرف از افزایش مصرف و اضافه شدن بار شبکه برق کشور پرهیز نمایند.

رجبی مشهدی تاکید کرد: برنامه های گذر از دوره اوج مصرف وزارت نیرو برای صنایع که با هماهنگی و همکاری سایر نهادهای ذینفع ، از جمله وزارت صمت تدوین شده شامل بسته کامل حمایتی از تولید و اشتغال میباشد.

سخنگوی صنعت برق افزود: از پیش فرضهای اولیه برنامه امسال تامین کافی محصولات تولیدی صنایع برای نیاز مصرف کشور و همچنین عدم تکانه و ثبات در قیمت بازار و مهار تورم میباشد که با همکاری وزارت صمت تعیین و ابلاغ شده است.

سخنگوی صنعت برق در پایان ضمن ابراز امیدواری در خصوص پیش بینی بسته انرژی مورد نیاز صنایع توسط وزارت نیرو گفت این بسته مانند سال گذشته تحویل صنایع مرتبط میگردد، و قطعا مثل سال گذشته رشد تولید را در پی خواهد داشت.

 

روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی