21/5 % کاهش مصرف برق مشترکین خانگی مشمول پاداش

21/5 % کاهش مصرف برق مشترکین خانگی مشمول پاداش
21/5 % کاهش مصرف برق مشترکین خانگی مشمول پاداش

به گزارش شماواقتصاد: مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: روز گذشته یعنی سوم تیرماه میزان مصرف برق در کشور به عدد ۷1هزارو 269 مگاوات رسید و گزارش ها حاکی از آن است نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 7000 مگاوات برق بیشتری مصرف شده است.

رجبی مشهدی ادامه داد: هفته ای پشت سر گذاشتیم بسیار گرم بود و نصاب جدیدی در تقاضای برق کشور ثبت شد. وی افزود در هفته آینده شاهد افزایش دما در بسیاری از نقاط کشور خواهیم بود و نیازمند همکاری بیشتر مردم در مدیریت مصرف برق هستیم.

دیگران چه می خوانند:

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تا این لحظه همکاری بسیار خوبی از سوی هموطنان داشتیم و ۳۵ درصد از قبوض قرائت شده مشترکین مشمول طرح پاداش مدیریت مصرف برق شدند گفت: حدود ۶۴۰ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف در قبض های مشترکان درج شد که نشان می دهد 21/5درصد کاهش مصرف در هر قبض صورت گرفته است.

سخنگوی صنعت برق گفت: بیشترین پاداش مدیریت مصرف که تا کنون در قبض ها پرداخت شده مربوط به قبضی است که مبلغ یک میلیون و 250 هزار تومان پاداش دریافت کرده است.

وی افزود: متوسط پاداش دریافتی که در قبض مشترکان درج شده برای مناطق عادی حدود 75 هزار تومان و برای مناطق گرمسیر حدود 270 هزار تومان محاسبه و پرداخت شده است.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: خوشبختانه امسال طرح تشویقی وزارت نیرو شامل کلیه 31 میلیون مشترک خانگی می شود و حتی مشترکان پر مصرف هم می توانند در صورت کاهش مصرف برق خود نسبت به دوره مشابه سال گذشته از طرح های تشویقی استفاده و با اندکی کاهش مصرف از پاداشهای بی سابقه درصنعت برق برخوردار شوند.

وی در پایان با بیان اینکه طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف تا پایان شهریور ادامه دارد از کلیه هموطنان درخواست کرد با راهکارهای ساده مدیریت مصرف از جمله تنظیم دمای وسایل سرمایشی روی 24 درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی ازدریافت پاداشهای بی سابقه برخوردار و صنعت برق را در تامین برق پایدار برای کلیه مشترکین به ویژه دردو هفته گرم پیش رو یاری نمایند .

 

21/5 % کاهش مصرف برق مشترکین خانگی مشمول پاداش

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟