رپورتاژ آگهی/

خرید یا دریافت قیمت آچار از فروشگاه اینترنتی کیف ابزار

خرید یا دریافت قیمت آچار از فروشگاه اینترنتی کیف ابزار
کدخبر : 581152

ابزارها یکی از اجزاع جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها هستند و از زمان خلقت انسان، همواره در مسیر زندگی او، نقشی اساسی را به منظور تسهیل امور، بر عهده داشته‌اند. در بین ابزارها نیز، آچار یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارها است که از مهم‌ترین نمونه‌های آن می‌توان به آچار فرانسه اشاره کرد.

ابزارها یکی از اجزاع جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها هستند و از زمان خلقت انسان، همواره در مسیر زندگی او، نقشی اساسی را به منظور تسهیل امور، بر عهده داشته‌اند. در بین ابزارها نیز، آچار یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارها است که از مهم‌ترین نمونه‌های آن می‌توان به آچار فرانسه اشاره کرد.

 

تعریف آچار

به عنوان تشبیه می‌توان گفت که آچارها، الفبای زندگی ماشینی و صنعت هستند و نوعی ابزار محسوب می‌شوند که در حالت کلی برای باز و بسته کردن پیچ‌ها و مهره‌های چندضلعی کاربرد دارند. عملکرد آچارها بسیار ساده و در عین حال مهم است و بدون وجود آنها، فعالیت صنایع مختلف با اختلال جدی مواجه می‌شود.

آچارهای معمولی از یک دهانه برای گرفتن پیچ یا مهره و یک دسته برای اعمال گشتاور و چرخاندن آنها تشکیل می‌شوند که مقدار گشتاور ایجاد شده با طول دسته آچار رابطه مستقیم دارد. به دلیل وجود تنوع و گستردگی بسیار زیاد در انواع پیچ‌ها و مهره‌ها، آچارها نیز در ابعاد و سایزهای گوناگونی تولید می‌شوند.

 

انواع آچار

به دلیل تنوع بسیار زیاد آچارها نمی‌توان آنها در چند گروه مشخص دسته‌بندی کرد اما در این بخش به معرفی برخی از معروف‌ترین آچارهای دستی و برقی می‌پردازیم و ویژگی‌ها و کاربردهای خاص هریک را مورد بررسی قرار می‌دهیم، قیمت آچار نیز برحسب عملکردی که دارد و نوع کاربردش، متفاوت و متنوع است.

آچار تخت: ساده‌ترین نوع آچار که دارای دهانه U شکل است، این نوع از آچار برای باز و بسته کردن انواع پیچ در حالت افقی و فضای نسبتا باز کاربرد دارد.

آچار رینگ: مدل دیگری از آچارهای تخت است که دارای دهانه حلقوی بوده و سطح داخلی این حلقه به صورت یک چندضلعی طراحی می‌شود که با قرار گرفتن به دور پیچ یا مهره، امکان باز و بسته کردن آنها را فراهم می‌کند نوع دیگری از آچارهای تخت و رینگی ساده نیز وجود دارند که دارای دسته کوتاه‌تری هستند و برای باز و بسته کردن پیچ یا مهره در فضاهای محدود استفاده می‌شوند.

آچار بکس : یکی از پرکاربردترین انواع آچار است که از ساختار رینگی برای باز و بسته کردن پیچ و مهره استفاده می‌کند. معمولا این آچار دارای یک یا چند دسته ثابت و مجموعه‌ای از سری‌های مختلف با سایزهای گوناگون است و نوعی آچار همه‌کاره به حساب می‌آید

آچار آلن : این آچار یکی از ساده‌ترین و خلاقانه‌ترین نوع ابزار است که عملکرد بسیار ساده‌ای دارد. در واقع می‌توان گفت که آچار آلن، نوع معکوسی از آچار رینگی است که با قرار گرفتن در داخل پیچ، امکان باز و بسته کردن آن را فراهم می‌کند. معمولا این نوع از پیچ‌ها در فضاهای محدود و به شکل توکار استفاده می‌شوند.

آچار فرانسه : این آچار توسط یه فرد انگلیسی! طراحی شده و نوعی آچار تخت به حساب می‌آید اما مهمترین قابلیت این آچار به امکان تنظیم دهانه و توانایی باز و بسته کردن سایزهای مختلف پیچ و مهره مربوط می‌شود.

آچار شلاقی: با نام‌های دیگری مانند آچار لوله‌گیر نیز شناخته می‌شود و نوعی آچار تخت قدرتی برای باز و بسته کردن پیچ‌های بزرگ به حساب می‌آید.

آچار یا انبر قفلی: این آچار علاوه بر قابلیت تنظیم دهانه دارای خاصیت قفل‌شوندگی است که دقت و تسلط کاربر را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

آچار پین: معمولا در برخی از موارد برای جلوگیری از باز شدن آسان پیچ‌ها از نوع خاصی از پیچ مانند ستاره یا ... استفاده می‌شود که برای بستن یا باز کردن آنها به آچار مخصوصی نیاز خواهیم داشت که اصطلاحا به آنها آچار پین گفته می‌شود.

 

انواع آچار در فروشگاه اینترنتی کیف ابزار

 

بهترین برندهای تولید کننده آچار چه برندهایی هستند؟

در حال حاضر شرکت‌های بسیار زیادی در زمینه تولید آچار در حال فعالیت هستند و مجموعه گسترده‌ای از محصولات مختلف را با درجه کیفی متفاوت، روانه بازار می‌کنند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به برندهای لیکوتا، استنلی، تاپ تول، کاستور، بوش، هنس، تایسون، باهکو اشاره کرد.

در بازار داخلی ایران نیز محصولات مختلفی از برندهای آتا، نولان، توسن، رونیکس و ... وجود دارند که از تنوع و کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. همچنین بخش قابل توجهی از ابزارها و آچارهای موجود در بازار توسط برندهای چینی تامین می‌شود که نمونه‌های بسیار خوبی نیز در میان آنها به چشم می‌خورد.

فروشگاه اینترنتی کیف ابزار ، به عنوان یکی از فروشگاه‌های با سابقه و قدیمی، تنوع کاملی از انواع آچار را در فروشگاه خود فراهم کرده است.

 

در خرید آچار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مهمترین نکته در خرید آچار به محل استفاده و نوع کاربری آن مربوط می‌شود. طبیعتا ما برای انجام فعالیت‌های خانگی نیازی به خرید ابزار گران‌قیمت نخواهیم داشت. از طرف دیگر بسیاری از پیچ‌ها و مهره‌های مورد استفاده در کاربری خانگی و به ویژه خودرو دارای اندازه و سایز مشخص هستند و با خرید چندین آچار ساده می‌توان کلیه نیازهای این بخش را به طور کامل رفع کرد.

همچنین در هنگام خرید آچار باید به اندازه، محل و حالت قرارگیری پیچ‌ها و مهره‌ها توجه داشته باشیم و از آچار با سایز و اندازه مناسب استفاده کنیم زیرا استفاده از آچار نامناسب باعث آسیب دیدن و ایجاد خوردگی در پیچ‌ها و مهره‌ها می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: