رپورتاژ آگهی/

راهنمای انتخاب صندلی مدیریتی

کدخبر : 583465

انتخاب صندلی مدیریتی شاید آخرین چیزی باشد که یک مدیر در فضای کاری خود به آن توجه می‌کند، اما بد نیست بدانید که میزان خستگی شما به طور مستقیم با انتخاب یک صندلی مدیریتی خوب در ارتباط است، از این رو بهتر است در انتخاب این وسیله دقت‌نظر داشته و دوست‌دار سلامتی خود باشید.

قطعا می‌دانید که نشستن نادرست می‌تواند منجر به ایجاد تعدادی از مشکلات اسکلتی عضلانی شود، بنابراین داشتن صندلی اداری خوب به شما کمک می‌کند در بهترین حالت بنشینید.

یک صندلی اداری خوب حرکات شما را راحت می‌کند، خطر آسیب‌های ناشی از فشار را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا به درستی بنشینید. با این حال، تمام توصیه‌ها برای خرید یک این کالا برای همه مناسب نیست، چراکه صندلی‌ای که برای یک فرد مناسب است، ممکن است برای دیگری، حتی در یک محیط کاری مشابه، کارایی نداشته باشد. در ادامه به چند نکته مهم در انتخاب صندلی مدیریتی اشاره می‌کنیم.

راهنمای انتخاب صندلی مدیریتی

امکان شخصی سازی صندلی

هنگامی که در مورد انتخاب صندلی مدیریتی تصمیم می‌گیرید متوجه می‌شوید که این کالاها دارای گزینه‌های قابل تنظیم بسیار زیادی هستند که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکیه گاه سر
  • پارچه‌های قابل تنفس
  • تکیه‌گاه کمری
  • تکیه‌گاه بازوها
  • تنظیم ارتفاع
  • تنظیم شیب

در انتخاب این کالا توجه به این فاکتورها به شما کمک می‌کند تا کالای مناسب با آناتومی بدن داشته باشید. از این رو بهتر است در مورد هر یک از آن‌ها به خوبی تحقیق کنید.

میزان استفاده از صندلی اداری

مهمترین سوالی که در انتخاب صندلی مدیریتی باید از خود بپرسید این است که چند ساعت در روز روی آن خواهید نشست. پاسخ به این سوال می‌تواند تعیین کننده انتخاب نهایی شما باشد. برخی از مدیران مدت زمان طولانی را پشت میز می‌گذرانند و در مقابل برخی مدیران نیز بیشترین ساعت را در حال حرکت و رفت و آمد هستند. در مورد اول انتخاب صندلی مدیریتی تضمین کننده سلامت جسمانی و محافظت از ستون فقرات خواهد بود، اما در مورد دوم یک انتخاب معمولی‌تر از میان فروشگاه‌های مبلمان اداری نیز می‌تواند برطرف کننده نیاز باشد.

جالب است بدانید برخی از تولید کننده‌های معتبر مبلمان اداری دارای صندلی‌های متنوع برای چهار زمان مختلف هستند که تعیین می‌کند به نسبت میزان ساعتی که قرار است روی آن‌ها بنشیند کدام مورد مناسب شما خواهد بود. این چهار ساعت به 4، 8، 12 و 24 ساعت تقسیم می‌شود.

انتخاب صندلی مدیریتی

ویژگی‌های ارگونومیک

مهمترین المان در خرید صندلی مدیریتی، توجه به ویژگی مراقبتی است. به عبارت دیگر یک صندلی مدیریتی باید محافظت کننده از جسم شما مثل ستون فقرات باشد، همچنین باید بتواند با قد، وزن و فرم بدن شما سازگار شود. از این رو این وسیله را می‌توان در ویژگی‌های زیر تنظیم کرد:

تنظیم ارتفاع صندلی : ارتفاع مناسب این است که وقتی کمر خود را به پشتی فشار می‌دهید، تمام کف پا روی زمین باشد.

تنظیم عمق صندلی : عمق این کالا تنظیم کننده میزان گردش خون تا پایین ساق پاها است. این ویژگی را باید طوری تنظیم کنید که وقتی کف پا روی زمین است، بین صندلی و زانو به اندازه یک مشت فاصله باشد.

تنظیم ارتفاع پشتی : این ویژگی باعث می‌شود که پشتی از انحنای طبیعی ستون فقرات و لگن محافظت کند.

تنظیم دسته‌ها : تنظیم صحیح دسته‌ها هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی یا جانبی مانع از خستگی بازوها و عضلات گردن، شانه‌ها می‌شود.

اندازه صندلی مدیریتی

نکته مهم بعدی مربوط به اندازه این کالا است. هنگامی که کمر شما در تماس با تکیه‌گاه یا پشتی قرار می‌گیرد، طول نشیمن باید در امتداد ران باشد به طوری که لبه صندلی هیچ تماسی با مفصل پشت زانو نداشته باشد. این فاصله باید تقریباً به اندازه 3 انگشت باشد. اگر نشیمن بیش از حد بلند(طولانی) باشد، شما با فشار بر پشت مفصل زانو مواجه می‌شوید که می‌تواند منجر به مشکلات جریان خون شود. همچنین می‌تواند باعث شود برای داشتن تعادل روی لبه بنشیند و در نتیجه هنگام نشستن کمر شما از پشتی فاصله خواهد داشت.

اگر کمر شما با پشتی فاصله داشته باشد در مدت زمان طولانی نمی‌توانید تعادل خود را حفظ کنید و دائما به بغل کج می‌شوید که این موضوع برای سلامت ستون فقرات بسیار مضر است.

در مقابل اگر نشیمن خیلی کوتاه باشد، شما در امتداد ساق پا یا وسط ران احساس خستگی و درد خواهید کرد. عامل دیگر در اندازه صندلی عرض آن است، اگر عرض آن به اندازه کافی نباشد به دلیل آویزان شدن اطراف ران با درد نواحی باسن و ران مواجه خواهید شد.

توجه به چرخ‌های صندلی

صندلی‌های چرخان در مقابل نوع استاتیک یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب صندلی مدیریت است. البته که این فاکتور به تصمیم شما بستگی دارد، اما در فضای اداری معمولا انتخاب نوع چرخ‌دار برای سهولت در حرکت به اطراف گزینه بهتری به‌شمار می‌آید. برای تعیین این فاکتور هنگام انتخاب صندلی مدیریتی باید کفپوش فضای خود را در نظر بگیرید، زیرا چرخ‌های استاندارد ممکن است روی فرش به خوبی عمل نکنند.

رنگ، طرح و متریال

هنگامی که در انتخاب صندلی اداری با وجود داشتن فاکتورهای بالا دچار تردید شدید، چندین فاکتور رنگ، طراحی و متریال می‌تواند تعیین کننده انتخاب نهایی باشد. شما می‌توانید انواع این کالا را در برندهای معتبر مانند صندلی نیلپر با یکدیگر مقایسه کنید و اگر در این مقایسه تردید داشتید می‌توانید به سراغ فاکتورهای نهایی بروید. برای مثال متریال مورد نظر یا طرح مورد نظر را در اولویت قرار دهید و در نهایت با انتخاب رنگ یکی از طرح‌های انتخاب شده را خریداری کنید.

به طور کلی داشتن یک لیست از انواع مختلف این کالا می‌تواند شما را در انتخاب صندلی مدیریتی خوب کمک کند.

یادداشت پایانی

در این مطلب تلاش کردیم فاکتورهایی که می‌توانید در انتخاب صندلی مدیریتی تاثیرگذار باشد را بررسی کنیم. به خاطر داشته باشید که یک صندلی اداری خوب و یا به‌طور کلی انتخاب مبلمان اداری علاوه بر شکیل نشان داده فضای کار شما باید محافظت کننده سلامت جسمانی شما نیز باشند. بنابراین توجه به ظاهر این کالا‌ها و بی‌توجه به عملکرد می‌تواند باعث دلزدگی شما از انتخاب آن‌ها شود و هزینه زیادی را برای تعویض به شما تحمیل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: