رپورتاژ آگهی/

انواع روش برای پرداخت عوارض آزادراهی

انواع روش برای پرداخت عوارض آزادراهی
کدخبر : 592819

با عبور از آزادراه‌های مختلف کشور و تردد در آن‌ها، مبلغی برای عوارض آزادراهی پلاک خودروها در نظر گرفته می‌شود. در بعضی از آزادراه‌ها این مبلغ عوارضی به‌صورت نقدی از وسایل نقلیه عبوری دریافت می‌شود؛ اما در برخی دیگر، عوارض به‌صورت آنلاین ثبت می‌شود و امکان پرداخت اینترنتی آن نیز وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به چند روش برای پرداخت عوارض آزادراهی بپردازیم.

پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پرداخت عوارض آزادراهی حضوری

یکی از روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی، توقف در کیوسک‌های عوارضی و پرداخت مبلغ عوارضی به‌صورت نقدی یا با کارت بانکی است. درواقع این روش شکل سنتی پرداخت عوارض آزادراهی محسوب می‌شود که باعث ایجاد ترافیک در ورودی آزادراه‌ها و معطلی خودروها خواهد شد. از این روی روزبه‌روز بیشتر خودروها مایل هستند که پرداخت عوارض آزادراهی خود را به‌صورت اینترنتی و از طریق پلتفرم جامع معتبر انجام دهند.

پرداخت عوارض آزادراهی اینترنتی

در مقابل روش پرداخت حضوری مبلغ عوارض آزادراهی، در بسیاری از آزادراه‌های کشور امکان پرداخت آنلاین عوارضی نیز وجود دارد.

پرداخت عوارض آزادراهی با آنی رو

با شارژ کردن کیف پول در آنی رو، با هر بار عبور وسیله نقلیه شما از عوارضی، مبلغ عوارض آزادراهی به‌صورت خودکار از کیف پول آنی رو کسر خواهد شد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که برای پرداخت عوارض در کیوسک‌های آزادراهی توقف کنید. البته حتما باید دقت داشته باشید که کیف پول آنی رو را از پیش شارژ کرده باشید.

پرداخت عوارض آزادراهی با آیتول

یکی از بهترین روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی، مراجعه به نسخه وب یا اپلیکیشن آیتول است. به این ترتیب شما می‌توانید به راحتی با وارد کردن پلاک خودرو و شماره موبایل مالک، میزان عوارض آزادراهی را استعلام کنید و در مهلت مقرر 15 روزه، نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. البته بعد از سپری شدن این 15 روز نیز امکان پرداخت عوارض آزادراهی با آیتول وجود دارد؛ با این تفاوت که مبلغ اصلی عوارض مشمول جریمه نیز خواهد شد.

به هر ترتیب شما به راحتی می‌توانید با استفاده از نسخه وب یا اپلیکیشن آیتول نسبت به پرداخت آنی عوارض آزادراهی اقدام کنید.

پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن پرداخت قبض

به همین ترتیب شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن قبضینو نیز عوارض آزادراهی مربوط به پلاک خودرو خود را به شکل اینترنتی و بدون نیاز به توقف در کیوسک‌های عوارضی پرداخت کنید.

علاوه بر موارد بالا پلتفرم‌های دیگری نیز برای استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی وجود دارند که شما می‌توانید بسته به نظر و سلیقه خود، یکی از این سامانه‌ها را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید.

کلام آخر

در بالا به تعدادی از روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی اشاره کردیم. البته شما می‌توانید برای پرداخت آنلاین عوارضی از بعضی اپلیکیشن‌های دیگر نیز استفاده کنید که به شکل مشابه، امکان استعلام و پرداخت هزینه عوارضی را فراهم کرده‌اند. شما معمولا برای پرداخت عوارض آزادراهی وسیله نقلیه خود از چه روشی استفاده می‌کنید و چه تجربه‌ای در این باره دارید؟ نظرات و تجربیات خود در این خصوص را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت به بحث و اشتراک بگذارید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: