رپورتاژ آگهی/

روش های مهاجرت به کانادا

کدخبر : 593838

اگر مهاجرت به کانادا رویایی است که در سر دارید اما نمی‌دانید چگونه به آن برسید بهتر است با روش‌هایی که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد آشنا شوید. آگاهی از این روش‌ها به شما کمک می‌کند با توجه به شرایط خود و روش‌های مهاجرتی موجود، بهترین راه‌کار را انتخاب کنید.

اگر مهاجرت به کانادا رویایی است که در سر دارید اما نمی‌دانید چگونه به آن برسید بهتر است با روش‌هایی که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد آشنا شوید. آگاهی از این روش‌ها به شما کمک می‌کند با توجه به شرایط خود و روش‌های مهاجرتی موجود، بهترین راه‌کار را انتخاب کنید.

کانادا کشوری پیشرفته است که جمعیت زیادی از آن را مهاجران و به‌خصوص ایرانیان تشکیل می‌دهند. بنابراین متوجه می‌شویم که مهاجرت به این کشور چندان هم کار دشواری نیست، فقط باید با روش‌هایی که وجود دارد و شرایط هرکدام آشنا شوید با توجه به شرایط شخصی خود، بهترین را انتخاب کنید. در ادامه بهترین راه‌های موجود را بررسی می‌کنیم؛ پس تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا برای تحصیل از روش‌های دریافت اقامت موقت به‌شمار می‌آید که بسیار پرطرفدار است. دلیل این موضوع را می‌توان بهره‌مندی این کشور از یک سیستم آموزشی پیشرفته دانست. ضمن اینکه برخی دانشگاه‌های کانادا در رتبه‌بندی جهانی قرار دارند. همچنین سیستم مهاجرتی کانادا این امکان را به شما می‌دهد که پس از اتمام تحصیل در کانادا، برای دریافت اقامت دائم این کشور هم اقدام کنید.

افراد متاهلی که این روش را انتخاب می‌کنند، می‌توانند برای اعضای خانواده نیز اقامت موقت کاری برای همسر و اقامت موقت تحصیلی برای فرزندان دریافت کنند. ضمن اینکه اجازه کار به شخص دانشجو هم داده می‌شود و ازاین‌رو لازم نیست افراد خیلی نگران مخارج خود باشند.

ازطرف‌دیگر باید گفت با اتمام تحصیل، دانشجو می‌تواند برای کسب تجربه کاری، مجوز کار در کانادا را دریافت کند و پس‌ از گذشت حداقل یک سال کار تمام وقت پس از تحصیل نیز امکان تقاضا برای دریافت اقامت دائم وجود دارد.

 

 

مهاجرت به کانادا برای کار

مهاجرت کاری به کانادا روش محبوب دیگری است که در سال‌های اخیر افراد زیادی موفق‌ شده‌اند با استفاده از آن به کانادا مهاجرت کنند و با زندگی در این کشور پیشرفته، از خدمات رفاهی آن بهره‌مند شوند.

دولت کانادا روش‌های مختلفی برای جذب نیروی کار در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده که شناسایی آن‌ها برای افراد مشتاق به زندگی در این کشور ضروری است. در بین روش‌هایی که وجود دارد باید گفت دریافت ویزای کاری ‌جاب‌آفر گزینه وسوسه کننده‌ای به‌شمار می‌آید، اما دریافت یک پیشنهاد شغلی (جاب‌آفر) بسیار پروسه سخت و پیچیده‌ای است و به علت تعداد فراوان افراد سودجو در این زمینه، درصد کمی از اقدامات به نتیجه می‌رسند. ویزای جاب‌آفر به افرادی داده می‌شود که پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی دارند. این مورد رو هم باید در نظر داشت که ارائه پیشنهاد شغلی به یک کارمند خارجی برای خود کارفرما نیز کار دشوار و هزینه‌بری است، چرا که کارفرما باید از اداره کار کانادا، نوعی مجوز استخدام افراد خارجی را دریافت کند.

روش جذاب و مطمئن دیگر، استفاده از برنامه‌های استانی و نیروی متخصص فدرال کانادا می‌باشد که مناسب افراد متخصص با سابقه کاری مناسب در حیطه تحصیلی خود هستند. این روش به این علت که یک برنامه رسمی مهاجرتی است که توسط دولت کانادا ارائه می‌شود، یکی از امن‌ترین و کم هزینه ترین روش‌ها برای دریافت ویزای کار کانادا به شمار می‌رود. در مورد این برنامه‌ها در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری ارائه شده است.

 

خرید بیزینس برای مهاجرت به کانادا

خرید بیزنس از روش‌های سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌آید که امکان دریافت اقامت دائم کانادا را برای علاقه‌مندان به زندگی در این کشور فراهم می‌کند. افرادی که سابقه مدیریت کسب‌وکار دارند و به‌دنبال بازاری پویا هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

مهاجرت با خرید بیزینس در کانادا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند سرمایه خود را وارد بازاری امن و مطمئن کنند. البته برای خرید یک بیزینس فرد باید به سرمایه، تخصص و میزان تجربه کاری خود دقت کند. عدم بهره‌مندی از شرایط مناسب باعث رد شدن درخواست مهاجرت کاری به کانادا خواهد شد.

افرادی که به سرمایه‌گذاری و زندگی در کانادا علاقه‌مند هستند، علاوه‌بر خرید بیزینس می‌توانند از روش‌های خرید فرانچایز یا ثبت شرکت برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

لازم است بگوییم دریافت اقامت دائم کانادا پس‌از یک‌سال فعالیت‌کردن در حیطه شغلی امکان‌پذیر است. با گذشت این مدت‌زمان افراد می‌توانند با کمک روش‌هایی مانند برنامه‌های استانی کانادا و تجربه کار، درخواست خود را برای اخذ اقامت ارسال کنند.

 

مهاجرت به کانادا با کمک برنامه‌ های استانی (PNP)

کانادا استان‌های مختلفی دارد که هرکدام شرایط خاصی برای جذب سرمایه‌گذاران یا نیروهای متخصص در حیطه‌های شغلی متعدد، مشخص کرده‌اند. افرادی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند، باید شرایط هر استان را بررسی و سپس با توجه به موقعیت خود، درخواست را برای استانی خاص ارسال کنند. پس از دریافت قبولی از طرف استان، آنان می‌توانند با نامه تاییدیه استان، برای دریافت مجوز کار و یا اقامت دائم، درخواست خود را به دولت کانادا ارائه دهند.

 

دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

از دیگر روش‌های محبوب برای دریافت اقامت کانادا باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری اشاره کرد. در این سیستم براساس معیار‌های مختلف به افراد امتیاز داده می‌شود تا هر فرد با توجه به سابقه و امتیازی که دارد بتواند اقامت کانادا را دریافت کند.

سیستم اکسپری اینتری برای راحتی در جذب نیروهای متخصص در زمینه‌های مورد نیاز کانادا طراحی شده و از یک سیستم امتیازدهی به متقاضیان پیروی می‌کند. از معیارهایی که باعث افزایش امتیاز در این سیستم می‌شوند باید به سابقه‌کار، سطح زبان، میزان تخصص و تحصیلات اشاره کرد. به ‌طور کلی 3 برنامه برای ویزای اکسپرس اینتری وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 

  • کلاس تجربه کانادا (CEC)
  • برنامه بازرگانان و تجار متخصص فدرال (FSTP)
  • برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)

 

ثبت شعبه کسب و کار در کانادا؛ برنامه (ICT):

مهاجرت به کانادا با کمک برنامه ICT نیز امکان‌پذیر است. افراد با کمک این برنامه می‌توانند کسب‌وکار خود را به کانادا منتقل کنند تا ادامه فعالیت را در یک بازار پویا با دسترسی راحت به سایر بازارهای بین‌المللی ادامه دهند.

مدیران کسب و کارها با کمک این برنامه می‌توانند در محیطی جدید به فعالیت بپردازند و تجربه‌های خود را افزایش دهند. لازم است بگوییم این روش برای دریافت اقامت کانادا نیز گزینه خوبی به‌شمار می‌آید و افراد زیادی مایل به استفاده از آن هستند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیپ خانواده

یکی از روش‌های کاربردی که افراد مقیم کانادا می‌توانند با استفاده از آن برای اعضای خانواده خود ویزا دریافت کنند، اسپانسرشیپ است. مهاجرانی که بیشتر از 18 سال سن دارند و شهروندی کانادا را به‌دست آورده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

شهروند کانادایی که برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا می‌دهد، باید از تمکن مالی قابل قبولی برخوردار باشد و بتواند با ثابت کند که با آن تمکن مالی می‌تواند تا چند سال ازنظر مالی اعضای خانواده را ساپورت کند. این مدت‌زمان در استان کبک کمتر است.

 

مهاجرت به کانادا با ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری دانست که افراد با کمک آن می‌توانند طرح جدید و نوآورانه خود را در کشوری با بازاری فعال و اقتصادی کاملا پویا و روبه‌رشد پیاده‌سازی کنند.

افرادی که می‌خواهند با استفاده از ویزای استارتاپ اقامت کانادا را دریافت کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی (تا 22 سال) خود نیز درخواست اقامت دهند. ضمن اینکه امکان درخواست ویزا برای یک تا 5 نفر نیروی کار ماهر نیز وجود دارد. از دیگر جذابیت‌های این برنامه این است که شما می‌توانید پیش از دریافت نتیجه اقامت دائم خود، درخواست ویزای کار کانادا را برای کار کردن روی بیزنس خود داشته باشید و زودتر از زمان دریافت اقامت دائم خود وارد کانادا شوید. از این طریق، همزمان که پرونده اقامت دائم شما در دست بررسیست، می‌توانید در کانادا روی کسب و کار جدید خود تمرکز کنید و زندگی خود را در کانادا آغاز کنید.

زمان آماده‌سازی و پس از آن، بررسی این ویزا معمولا حدود یک‌ سال یا بیشتر طول می‌کشد؛ پس شما باید به‌عنوان فردی که طرحی نوآورانه دارد، بازار و اقتصاد کانادا را به‌خوبی بررسی کنید و تشخیص دهید که آیا این طرح تا پس از مدت زمان حدودی بررسی پرونده شما هنوز قابلیت رشد دارد یا خیر.

 

شرایط مهاجرت به کانادا چگونه است؟

هرکدام از روش‌هایی که گفتیم شرایط مختص به خود را دارند، اما به‌طور کلی داشتن مهارت زبان، تمکن مالی، عدم سوءپیشینه، تخصص، سابقه کار و تحصیلات دانشگاهی در بسیاری از این روش‌ها از شرایط مهم دریافت اقامت به‌شمار می‌آیند. البته کانادا تعداد بسیار بیشتری برنامه مهاجرتی ارائه می‌دهد، اما این روش‌ها در حال حاظر پرطرفدارترین و پربازده‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا هستند.

دولت کانادا ممکن است در هر سال قوانین جدیدی درخصوص روش‌های مهاجرت یا شرایط لازم برای دریافت اقامت تصویب کند. به همین دلیل افراد باید همواره اخبار مهاجرتی را بررسی کنند تا از آخرین تغییرات آگاه شوند.

 

 

کدام روش مهاجرت به کانادا برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید، قطعا با این سوال مواجه شده‌اید که کدام روش مهاجرتی مناسب شماست. درخصوص بهترین روش برای اخذ اقامت کانادا باید گفت هر فرد با توجه به شرایطی که دارد، باید روشی خاص را برای مهاجرت انتخاب کند.

برای برخی افراد مهاجرت از روش تحصیل بهترین گزینه است. برخی دیگر باید با استفاده از روش‌های سرمایه‌گذاری و استارت‌آپ اقامت کانادا را دریافت کنند. اینکه بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید، قطعا شانس شما را برای مهاجرت افزایش می‌دهد.

پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا راه‌کاری است که با کمک آن می‌توانید از کارشناسان باتجربه موسسه پیرسوک بخواهید بهترین روش مهاجرت را به شما معرفی کنند. این روش با توجه به شرایط شما انتخاب می‌شود.

 

 

جمع‌بندی

از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا باید به مهاجرت تحصیلی، کاری، خرید بیزینس، استارتاپ، ثبت شعبه کسب و کار، ویزای اسپانسرشیپ، برنامه‌های استانی و اکسپرس اینتری اشاره کرد. هرکدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را دارند و متقاضی باید با بررسی موقعیت خود بهترین گزینه را انتخاب کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: