رپورتاژ آگهی/

هزینه کاشت مو در تهران چقدر است؟

 هزینه کاشت مو در تهران چقدر است؟
کدخبر : 594038

کاشت مو در دهه گذشته تقاضای بسیار زیادی در بین مردم داشته است که طبیعتا این موضوع بر هزینه این خدمت زیبایی نیز بی تاثیر نبوده است.

مو، یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که بر روی چهره افراد اثر می گذارد. متاسفانه به خاطر دلایل ژنتیکی، بیماری ها و حتی شرایط محیطی، فولیکول های مو تحت تاثیر قرار می گیرند و شروع به از بین رفتن می کنند. با ریزش موها، افراد به دنبال روشی هستند تا بتوانند پرپشتی موهای خود دوباره به حالت قبلی خود برگردانند؛ یکی از این روش ها کاشت مو است. در حال حاضر، مراکز مختلفی در تهران به صورت تخصصی به کاشت مو می پردازند اما برای خیلی از مراجعه کنندگان این سوال پیش می آید که چقدر باید برای کاشت مو هزینه کنند؟ هزینه کاشت مو در تهران چقدر است؟ چه عواملی بر روی متغیر بودن هزینه کاشت مو در تهران اثر می گذارد؟ آیا هزینه های مربوط به کاشت مو را بیمه تقبل می کند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات به متن زیر توجه کنید.

 

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو در تهران

هزینه، مهم ترین عاملی است که در انتخاب کلینیک کاشت مو توسط بیمار اثر می گذارد. به طور کلی عوامل مختلفی بر روی هزینه کاشت مو و قیمت آن تاثیر دارند. یکی از این عوامل، روشی است که پزشک پوست و مو برای کاشت از آن استفاده می کند. علاوه بر این، هزینه کاشت مو در تهران به تعداد تار مو کاشته شده بستگی دارد. حتی دستمزد پزشک و اپراتور هم بر روی هزینه و قیمت کاشت اثر می گذارد. هزینه کاشت مو متناسب با روش انتخابی حداقل از ۴ یا ۵ میلیون به بالا می باشد. البته که بر اساس شرایط فردی، نوع مرکز و کلینیک کاشت مو در تهران قیمت کاشت مو متغییر خواهد بود. سایر عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت مو به شرح زیر می باشد.

 

  • تعداد تار مویی که به سر پیوند خورده است.
  • جنس مو هم باعث اختلاف در هزینه های کاشت می‌ شود.
  • روش‌ های متفاوت کاشت مو که قیمت‌ های متفاوت دارند.
  • مراقبت‌ های پس از عمل که امکان دارد برای بیمار هزینه‌ بر باشد.
     

 

قیمت کاشت هر تار مو چقدر است؟

برحسب تعرفه وزارت بهداشت، هزینه و قیمت کاشت مو متناسب با گرافت‌ هایی که کاشته شده اند، تعیین خواهد شد. قیمت و هزینه کاشت هر یک عدد تار مو در همه روش‌ های کاشت ۱۰۰۰ تومان می باشد. مطابق با این فرمول، قیمت و هزینه کلی کاشت مو از تقریبا۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان متغیر خواهد بود. ولی از آنجایی که رقابت در بین کلینیک های کاشت مو زیاد است، برخی از این مراکز هزینه نهایی و تمام‌ شده این روش را کاهش می دهند. البته هزینه و قیمت کاشت مو مصنوعی به همراه ترمیم و همچنین مراقبت بعد از آن هم کمتر از عمل کاشت مو طبیعی نمی باشد‌.

 

قیمت کاشت هر تار مو به روش FUT

به طور کلی یکی از قدیمی‌ ترین روش های کاشت موی به صورت طبیعی، FUT می باشد. در این روش کاشت مو بخشی از پوست سر بیمار که نسبتا موهای پرپشت‌ تری دارد، در شرایط کاملا بهداشتی برداشته می شود، فولیکول‌ هایش جدا شده و به بخش مد نظر بخیه می گردند. هزینه کاشت مو با این روش نسبت به بقیه روش‌ ها کمی ارزان‌ تر خواهد بود. هزینه کل و نهایی کاشت مو با این روش متناسب با این که ناحیه مد چقدر است متغیر خواهد بود اما از ۹ الی ۱۴ میلیون تومان می باشد.

 

قیمت کاشت هر تار مو به روش FIT

با پیشرفت کردن تکنولوژی، روش های جدیدی برای کاشت مو ابداع شد؛ جدیدترین این راه ها هم FIT می باشد. در این روش از کاشت مو دیگر احتیاجی به برش دادن پوست سر نمی باشد. به طور کلی در این روش کاشت مو واحد های فولیکولار را به صورت جداگانه ای از داخل پوست استخراج کرده و به ناحیه‌ مد نظر پیوند می زنند. در این روش هزینه کاشت مو به تعداد گرافت‌ های انتقال داده شده به بخش طاس سر محاسبه خواهد شد. البته هزینه کل کاشت مو با این روش بسته به اندازه و وسعت ناحیه طاس متغیر خواهد بود و چیزی ما بین ۶ الی ۸ میلیون  و حتی بیشتر می باشد.

 

قیمت کاشت هر تار مو به روش SUT

یکی دیگر از روش های جدید کاشت مو که طرفداران زیادی هم دارد، SUT است. به طور کلی در این روش از کاشت مو، مراحل برداشت و همچنین کاشت فولیکول‌ به شکل تمام اتوماتیک اما تحت نظارت پزشک صورت می‌ گیرد. در این روش درمانی پزشک این امکان را دارد که حدود ۱۴ هزار فولیکول و تار مو را بسیار متراکم و با فاصله نزدیک به هم، به پوست سر پیوند بزند. اصولا افرادی که برای کاشت مو در ناحیه جلوی سر به مراکز و کلینیک های تخصصی در تهران مراجعه می‌ کنند، می توانند این روش را انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که هزینه کاشت مو روش SUT در مراکز و کلینیک‌ های مختلف متناسب سطح خالی پوست و تعداد تارهایی که پیوند خورده اند، محاسبه می‌ شود. اما به طور کلی هزینه نهایی کاشت مو با این روش بر اساس قسمت‌ طاس سر از ۱۰ میلیون تومان به بالا می‌ باشد.

 

 

آیا بیمه هزینه کاشت مو در تهران را پرداخت می کند؟

به طور کلی، عمل‌ های زیبایی به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه افراد قرار نمی‌ گیرند. از آن‌ جایی که کاشت مو هم یک عمل زیبایی به حساب می آید، بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند. در برخی از موارد این امکان وجود دارد که بیمه‌ تکمیلی فرد دارای بند زیبایی باشد؛ در این صورت هزینه کاشت مو را تحت پوشش خود قرار می دهد. همان طور که گفته شد بعضی از بیمه های تکمیلی همچون ایران با ارائه دادن ضمانت‌ نامه به فرد، در صورت ریزش یا حتی عدم رشد فولیکول های کاشته شده حدودا ۵۰ درصد از مبلغ کاشت را به وی پس خواهد داد.

با توجه به این موضوع، هزینه کاشت مو در کلینیک ها و مراکز زیبایی تهران آزاد حساب می شود؛ پس پیش از هرکاری در مورد هزینه کاشت مو تحقیق کنید. همان طور که گفته شد هزینه و قیمت کاشت مو در تهران بر حسب تعداد واحدهای فولیکول کاشته شده، وسعت ناحیه طاس، روش مد نظر پزشک برای پیوند و غیره متفاوت خواهد بود. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما تشکر می کنیم و در صورتی که برخی سوالات شما بی پاسخ ماند و یا نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۲۱۷۶۰۲۰ و یا مراجعه به سایت iranianclinic.com با کلینیک زیبایی ایرانیان تماس بگیرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: