رپورتاژ آگهی/

تحصیل در کانادا یا تحصیل در آمریکا برای ایرانیان

کدخبر : 594593

کشورهای آمریکا و کانادا به دلیل دارا بودن برترین دانشگاه های دنیا از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی محسوب می شوند.

کشورهای آمریکا و کانادا به دلیل دارا بودن برترین دانشگاه های دنیا از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی محسوب می شوند.

کشورهای آمریکا و کانادا بعنوان کشورهای توسعه یافته، از استانداردهای علمی بالا و دانشگاه های معتبر بین المللی برخوردار هستند.

تحصیل در این کشورها علاوه بر مزیت کسب مدارک معتبرعلمی، شرایط اخذ ویزا کاری آمریکا و اقامت دائم را هم برای فارغ التحصیلان فراهم می کند.

مجموع مزایای تحصیل در موسسات آموزشی برتر، بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی و جاذبه های گردشگری بی نظیر در هر دو کشور، دانشجویان زیادی را بر سر دو راهی انتخاب کانادا و آمریکا قرار داده است.

در این مقاله سعی شده است مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و کانادا، نحوه اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های تحصیل و کار بواسطه تحصیل در هر دو کشور پرداخته شده است تا انتخاب دقیق و صحیح تری را برای متقاضیان به همراه داشته باشد.

تحصیل در کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۴

تحصیل در کانادا مجموع مزایای بسیاری که دولت کانادا به مهاجران تحصیلی و فارغ التحصیلان از موسسات آموزشی این کشور ارائه می دهد، متقاضیان زیادی را به اقدام جهت کسب ویزای تحصیلی و ورود به این کشور ترغیب ساخته است.

از مهمترین مزایایی که تحصیل در هر یک از دانشگاه های کانادا به همراه دارد، امکان کسب اقامت دائم و دسترسی به فرصت های شغلی بی نظیر برای فارغ التحصیلان می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند.

گرچه هزینه های تحصیل در کانادا، به نسبت کشورهای آمریکا، استرالیا و بریتانیا مقرون به صرفه تر است، با این حال بسیاری از دانشگاه های کانادا بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی برای دانشجویان در نظر گرفته اند. امکان کار به صورت پاره وقت نیز فراهم است و فرزندان دانشجویان خارجی در کانادا می توانند بدون نیاز به کسب مجوز تحصیلی در مدارس دولتی در مقاطع ابتدائی و دبیرستان تحصیل کنند.

 

مقاطع تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

مقاطع تحصیلی را می توان با توجه به شرایط سنی متقاضیان در دو گروه قبل از 18 سالگی و بعد از 18 سالگی در نظر گرفت. مقاطع تحصیلی قبل از 18 سالگی شامل مدارس دوره ابتدائی و مدارس متوسطه اول و دوم، در حالیکه مقاطع تحصیلی بالای 18 سال شامل دوره های کالج، دانشگاه های مقطع لیسانس و دوره های تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکتری) هستند.

برای کسب ویزای تحصیلی در مقاطع مدارس ابتدایی و متوسطه باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی مورد نظر دریافت نمود.

ضمن اینکه ارائه مدارک آموزشی مقاطع قبل در موسسه های آموزشی کشور مبدا و تسلط به مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی باید ارائه شوند. فرزندان والدینی که مجوز کار در کانادا را دارند به دریافت نامه پذیرش نیازی ندارند.

برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج در کانادا به حداقل مدرک دیپلم نیاز است. ضمن اینکه ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای کسب مجوز تحصیل ضروری می باشد. سایر مدارک مورد نیاز با توجه به مقطع تحصیلی، کالج یا دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشند.

تحصیل در کالج های کانادا برای افرادی که قصد کسب مهارت و تجربه برای ورود به بازارهای کاری کانادا را دارند توصیه می شود. گرچه برخی از کالج های کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند اما رویال اپلای ارائه نمره زبان آیلتس حداقل 6 را به متقاضیان پیشنهاد می نماید. هزینه های تحصیل در کالج مقرون به صرفه تر از هزینه های دانشگاه بوده و بر اساس نوع دوره، طول دوره و استان متغیر هستند. برای مثال هزینه های کالج در انتاریو و بریتیش کلمبیا در وبسایت رویال اپلای در دسترس هستند.

برای تحصیل در دوره لیسانس در کانادا، دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر، دارا بودن شرط حداقل معدل دیپلم، ارائه حداقل نمره زبان انگلیسی را باید در نظر داشت. البته برخی از دانشگاه ها بدون مدرک زبان آزمون آیلتس نیز پذیرش دارند که برای اطلاع از لیست این دانشگاه ها می توانید با کارشناسان رویال اپلای در تماس باشید. سایر مدارک لازم نیز در وبسایت رویال اپلای ارائه شده اند. هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بر اساس رزومه متقاضی و استان محل تحصیل متغیر هستند. هزینه های تحصیل در دانشگاه برتر مونترال حدود 25000 و دانشگاه مقرون به صرفه تر براندون حدود 7000 دلار می باشد.

تحصیلات تکمیلی در کانادا که شامل مقاطع فوق لیسانس و دکتری می شوند، به مدارک کامل تری در مقایسه با مقاطع قبل نیاز دارند. مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس یک یا دو سال می باشد که بصورت دوره های آموزش محور و پژوهش محور ارائه می شوند. چنانچه متقاضیان قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشند باید دوره های پژوهش محور را برگزینند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متغیر هستند.

برای اپلای تحصیلی در مقطع دکتری در کشور کانادا باید رشته تحصیلی، موضوع تحقیق و استاد راهنما را انتخاب کرده باشید. در صورتی که متقاضی پوزیشن های دکتری کمیته محور باشید، باید از طریق کمیته پذیرش دانشگاه، درخواست را ارسال نمایید.

برای دستیابی به اطلاعات کامل در مورد تمام شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا به وبسایت رویال اپلای مراجعه نمایید.

تحصیل در آمریکا برای ایرانیان در سال 2024

مهاجرت به آمریکا و تحصیل در بیش از ۴۵۰۰ دانشگاه و کالج معتبر در این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

آمریکا با دارا بودن رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع تحصیلی گوناگون، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون دانشجوی از سراسر دنیا شده است.

وجود ۲۸ دانشگاه آمریکا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا، رقابت در اخذ ویزا تحصیلی آمریکا را به رقابتی تنگاتنگ بین نخبگان و دانشجویان برتر مبدل ساخته است. علاوه بر مزیت های تنوع در انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه و فرصت تحصیل در دانشگاه های برتر برای متقاضیان، امکان شرکت در دوره های تخصصی کارآموزی برای دانشجویان و دستیابی به فرصت های شغلی در آینده را می توان برشمرد. دریافت کمک های مالی برای دانشجویان در قالب وام های دانشجویی، بورسیه تحصیلی و فاند نیز امکان پذیر است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا

قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا، باید به دریافت نامه پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه مقصد اقدام شود. قابل ذکر است که آمریکا سه نوع ویزای تحصیلی M، J و F دارد، که نوع نامه پذیرش تعیین می کند متقاضی امکان استفاده از کدام نوع ویزا را دارد. توضیح در مورد انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا در وبسایت رویال اپلای قابل مشاهده می باشند.

مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا، علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی و تکمیل فرم های مربوط به دانشگاه مقصد، مدارک و ریز نمرات مقطع تحصیلی قبل، مدارک شناسایی، ارائه فرم درخواست ویزای موقت، ارائه مدارک تمکن مالی می باشند.

وجه اشتراک، امکان دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است.

جمع بندی :

برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت به آمریکا پروسه های متنوعی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید .

آدرس: زعفرانیه،میدان الف،مجتمع تجاری پالادیوم،طبقه نهم شمالی واحد 908

شماره های تماس : 22407171 - 22408181- 22409191

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: