رپورتاژ آگهی/

بررسی شرایط اقلیمی منطقه ۲۲ تهران

کدخبر : 597577

یکی از نکات بسیار جالب توجه در شهر بزرگ تهران شرایط اقلیمی متفاوت آن است یعنی به راحتی می‌توان تهران را به چند دسته آب و هوایی متفاوت یکی مربوط به ارتفاعات شمالی، دیگری مربوط به قسمت‌های کوهپایه‌ای و در نهایت مناطق خشک و نیمه خشک تقسیم کرد. منطقه ۲۲ تهران را می‌توان در دسته‌بندی کوهپایه‌ای قرارداد که به دلیل وزش باد از سمت غرب و جنوب غرب، از لحاظ آب و هوایی مطبوع و دل انگیز محسوب می‌شود. در این بحث سعی داریم به بررسی شرایط این منطقه و معرفی پروژه‌های اکازیون آن بپردازیم.

منطقه ۲۲ تهران کجاست؟

تقریبا تمام مردم ایران پارک چیتگر تهران را می‌شناسند. موقعیت پارک چیتگر و دریاچه چیتگر از دلایلی هستند که علاوه بر کوهپایه‌ای بودن این منطقه اقلیم منطقه ۲۲ تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهد زیرا هوای بسیار تمیز و نزدیک بودن به کوه البرز همچنین وزش‌های متمادی بادهایی که به آن اشاره شد همه و همه در اقلیم این منطقه تاثیرگذار هستند. علاوه بر کیفیت اقلیم منطقه ۲۲ تهران، این ناحیه را می‌توان از وسیع‌ترین مناطق ۲۲ گانه تهران به شمار آورد. بنابراین آب و هوای مناسب، وسعت منطقه، پوشش گیاهی عالی و چشم اندازهای طبیعی سبب می‌شوند تا این منطقه توجه قرار داشته باشد.

ویژگی‌های منطقه ۲۲ تهران

شرایط آب و هوایی یک منطقه تاثیر بسزایی در تعیین مشخصات، مزایا و معایب یک منطقه دارد به عنوان مثال اقلیم منطقه ۲۲ تهران سبب پدید آمدن ویژگی‌هایی می‌شود که در این بخش به آن ها می‌پردازیم:

· میزان هوای مطلوب

تمامی روزهایی که در سایر نقاط تهران بیرون آمدن گروه‌های حساس خطرناک اعلام می‌شود، اقلیم منطقه ۲۲ تهران یا همان چیتگر مساعد و مطلوب است. این مهم علاوه بر آن که به کوهستانی بودن و نزدیکی به رشته کوه‌های البرز بستگی دارد، ناشی از هوای پارک و دریاچه چیتگر نیز است. بنابراین بسیاری از افرادی که ناچارند در تهران زندگی کنند به هوای مطلوب و پاکیزه این منطقه روی می‌آورند.

· طبیعت خاص

کاهش آلایندگی و افزایش میزان هوای پاک و تمیز، اولین تاثیر وجود پوشش گیاهی مناسب منطقه ۲۲ تهران یا همان چیتگر است. درختان سوزنی برگ پارک جنگلی چیتگر و وجود درختانی چون سرو نقره‌ای، سرو خمره‌ای، اقاقیا، افرا، نارون چتری و انواع بلوط تنها بخشی از درختان کاشته شده در این پارک وسیع هستند. واضح و مشخص است که این عامل تاثیر بسیار زیادی در لطافت اقلیم منطقه ۲۲ تهران دارد.

· دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر را می‌توان علاوه بر یک چشم انداز طبیعی تحول عظیمی در حوزه اقتصاد و تجارت منطقه یا کل تهران به شمار آورد زیرا علاوه بر آن که این دریاچه آب و هوای مطلوبی به اقلیم منطقه ۲۲ تهران هدیه می‌دهد با گسترش پاساژها، مراکز تجاری، اماکن تفریحی، کافه‌ها و رستوران‌ها همچنین مناطق مسکونی و برج‌ها، منطقه چیتگر تبدیل به یک قدرت بزرگ شده است. البته وجود آب دریاچه باعث کاهش رطوبت هوا نیز می‌شود.

· وسعت بالا

چیتگر که در شمال غربی شهر تهران واقع شده است را می‌توان از وسیع‌ترین مناطق تهران بزرگ به شمار آورد. این منطقه از شمال به اتوبان شهید همدانی، از جنوب به آزادراه تهران کرج، از غرب به آزادشهر و از شرق به بزرگراه آزادگان متصل است. شاید پس از کیفیت اقلیم منطقه ۲۲ تهران، وسعت آن عامل دیگری بود که این منطقه با وجود قدمت کم به طرز عجیب و چشمگیری رشد کرد و مملو از امکانات درجه یک رفاهی برای زندگی شد.

· ارتفاعات زیاد

این منطقه از تهران بزرگ ارتفاعات بالایی دارد که سبب کاهش دما می‌شوند همچنین وزش بادهای خشک سبب کم شدن میزان رطوبت هوا می‌گردد. در کنار آن نیز تابش خورشید و کاهش رطوبت عواملی هستند که در اقلیم منطقه ۲۲ تهران وجود دارند لذا خواننده می‌تواند با توجه به مصالح خویش تصمیم بگیرد که در این منطقه خاص و بکر فعالیت اقتصادی یا زندگی داشته باشد یا خیر؟ اگر بخواهیم پا را فراتر گذاشته و این منطقه را زیر ذره بین قرار دهیم به وجود پروژه شمشاد منطقه ۲۲ اشاره می کنیم که قادر است وسوسه دلپذیری برای هر بیننده محسوب شود.

تحلیلی بر آینده منطقه چیتگر

شاید در روزگاری نه چندان دور بسیاری از مردم شهر تهران منطقه چیتگر را نمی‌شناختند یا نمی‌دانستند که در کجا قرار دارد اما امروزه به لطف اقلیم منطقه ۲۲ تهران و دیگر عواملی که به آن اشاره شد، منطقه چیتگر برای تمام مردم ایران نام آشنا است و طولی نخواهد کشید که این منطقه به یک قطب اقتصادی قوی در تهران تبدیل خواهد شد زیرا ایران‌مال عظیم و معتبر تنها یکی از پروژه‌های بزرگ این منطقه به شمار می‌آید. پس منطقه ۲۲ تهران پتانسیل لازم برای پروژه‌های باشکوه سرمایه‌گذاری را دارد به همین دلیل در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه نهادهای دولتی و بخش‌های کاملاً خصوصی قرار گرفته است.

پروژه شمشاد منطقه ۲۲ گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود زیرا همگی می‌دانیم کم ریسک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری، ریختن دارایی در بخش مسکن است و نرخ رشد قیمت مسکن در منطقه چیتگر نشان می‌دهد که خریدار طی مدت کوتاهی به سود خوبی خواهد رسید. گذشته از مواردی که به آن اشاره شد پروژه شمشاد که در اصل پروژه مسکونی به شمار می‌آید در شمالی‌ترین قسمت منطقه ۲۲ به ساخت و ساز مشغول است و با حجم وسیعی متشکل از 7 بلوک در بخش تعاونی مسکن فعالیت می‌کند. افرادی که در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند می‌توانند از قدرالسهم شمشاد جنگلبانی نیز بهره‌مند شوند یعنی کاربری دیگری با عنوان زیربنای خدماتی برای این پروژه در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است تعاونی مسکن جنگلبانی و مراتع و شرکت‌های خصوصی در این پروژه بزرگ شرکت دارند.

رسیدن به رفاه اقتصادی با پروژه مسکونی شمشاد

اگر مزایای زندگی و سرمایه‌گذاری در منطقه ۲۲ تهران شما را مجاب کرده است که در این منطقه به فعالیتی بپردازید می‌توانید با اطمینان از آینده‌ای روشن سرمایه‌گذاری خود در پروژه شمشاد چیتگر را به ثمر برسانید زیرا خیلی زود مسکنی در ضلع شمال بزرگراه شهید خرازی که عالی‌ترین موقعیت مکانی و اقلیمی با چشم‌انداز کوهستان و دریاچه چیتگر را دارد، تحویل می‌گیرید و از آب و هوای مطبوع و امکانات تفریحی رفاهی این منطقه لذت خواهید برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: