رپورتاژ آگهی/

جدیدترین روش سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک

جدیدترین روش سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک
کدخبر : 598027

اگر به دنبال بهترین روش سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک هستید، کرادفاندینگ را در نظر بگیرید. این راهنما نکات مربوط به این روش نوین سرمایه گذاری را توضیح می‌دهد.

سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک یک هدف مهم و مورد توجه بسیاری از افراد است. روش های مختلفی برای این منظور وجود دارد، اما یکی از روش‌های سرمایه گذاری بدون ریسک بالا، تأمین مالی جمعی یا همان کرادفاندینگ (Crowdfunding) است. این روش به عنوان یک مکانیسم جذب سرمایه معتبر و کارآمد شناخته شده است که به کارآفرینان و سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا بدون دغدغه مواجه با ریسک زیاد، سرمایه گذاری کنند و سودآوری بیشتری داشته باشند. از این روش می‌توان برای جذب سرمایه‌گذاران بالقوه و توسعه کسب‌وکارهای کوچک و متوسط استفاده کرد.

فهرست مطالب:

بررسی اجمالی تأمین مالی جمعی

چطور طرح‌های کرادفاندینگ را بررسی کنیم؟

 • هدف و دلیل سرمایه گذاری
 • آشنایی با ریسک های بازار
 • تحقیق درباره تیم کاری
 • بررسی طرح
 • قانونی بودن

مزایای کرادفاندینگ برای سرمایه گذاران محتاط

 • سرمایه گذاری در طرح های کم ریسک
 • پتانسیل بازدهی بالا
 • امنیت بیشتر با ضمانت نامه بانکی
 • پس انداز خودکار

بهترین پلتفرم کرادفاندینگ؛ دونگی

 • طرح تجارت کالاهای مصرفی و غذایی هما
 • طرح تأمین سرمایه در گردش تولید استند وانیشا

سه بخش مشترک یک کمپین تأمین مالی جمعی

 • هدف
 • مشوق‌ها
 • جدول زمانی

آیا سرمایه گذاری بدون ریسک ممکن است؟

سخن پایانی

بررسی اجمالی تأمین مالی جمعی

بررسی تامین مالی جمعی یا کرادفاندینگ

خوب است در ابتدای بحث استراتژی‌های جدید سرمایه گذاری، با تعریف این اصطلاح پیش برویم. فرض کنید شما یک ایده تجاری یا یک نیاز تجاری دارید و برای تأمین مالی آن به مقدار مشخصی پول نیاز خواهید داشت. با تعداد زیادی از افراد تماس می‌گیرید که می‌دانید می‌توانند مجموعا مبلغ لازم را برای تأمین مالی سرمایه گذاری شما در اختیارتان قرار دهند. با این تفاسیر، دقیقا به روش تأمین مالی جمعی عمل کرده‌اید. مقدار کمی پول را از بسیاری از حامیان مالی مختلف جمع آوری می‌کنید تا بتوانید کل پول مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

با این توصیف، نیازی به مراجعه به بانک یا هر مؤسسه مالی دیگری برای تأمین مالی کسب و کار خود ندارید. اگر می‌خواهید از ایده کسب و کارتان با استفاده از روش تأمین مالی جمعی حمایت کنید، باید آن را در میان مردم مطرح کنید. در این روش، شما شخصا با افراد ملاقات نمی‌کنید و کل فرایند به صورت آنلاین از طریق پلتفرم‌های تخصصی تأمین مالی جمعی انجام می‌شود. این روش کار در ایران باید زیر نظر سازمان فرابورس انجام شود و شما امکان استعلام طرح در فرابورس را دارید.

چطور طرح‌های کرادفاندینگ را بررسی کنیم؟

چطور طرح های کرادفاندینگ را بررسی کنیم؟

در این بخش نکات کلیدی برای سرمایه گذاری در طرح های کرادفاندینگ را بررسی خواهیم کرد:

 • هدف و دلیل سرمایه گذاری: قبل از سرمایه گذاری، انگیزه خود را از سرمایه گذاری در طرح و فرصت های بازدهی آن مشخص کنید. در اصل باید بدانید چرا این طرح برای سرمایه گذاری جذاب است و چه فرصت‌هایی برای بازدهی خوب در آن وجود دارد. همچنین باید دوره زمانی مورد نیاز برای بازگشت سرمایه و سوددهی هم در طرح مشخص باشد.
 • آشنایی با ریسک های بازار: برای سرمایه گذاری در هر بازاری باید نسبت به ریسک های آن بازار اطلاعات کسب کنید. ضمنا از روش‌های کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه یا حتی کاهش ریسک نکول به دلیل فروش به شرکت‌های دولتی آگاه باشید.
 • تحقیق درباره تیم کاری: اعضای هیئت مدیره و تیم را بشناسید و از تجربه و توانایی آنها مطمئن شوید.
 • بررسی طرح: حتما در پلتفرم تأمین مالی جمعی، بررسی‌های مهم طرح را مد نظر قرار دهید. در این مرحله باید به مواردی مانند احراز مدارک، وضعیت مالی، بررسی میدانی و وضعیت طرح به طور دقیق توجه کنید تا بتوانید ریسک‌های موجود را به خوبی ارزیابی نمایید.
 • قانونی بودن: از طریق لینک فرابورس، قانونی بودن و تأیید طرح توسط مراجع مربوطه را بررسی کنید.

با رعایت این نکات، می توانید با اطمینان خاطر و با ریسک سرمایه گذاری کمتر در طرح های کرادفاندینگ شرکت کنید.

مزایای کرادفاندینگ برای سرمایه گذاران محتاط

 • سرمایه گذاری در طرح های کم ریسک: کرادفاندینگ به سرمایه گذاران محتاط این امکان را می دهد که در پروژه های امن و پایدار سرمایه گذاری کنند.
 • پتانسیل بازدهی بالا: فرصت سرمایه گذاری در اوراق بهادار با نرخ سود بالا برای سرمایه گذارانی که به دنبال بازدهی بیشتر هستند وجود دارد.
 • امنیت بیشتر با ضمانت نامه بانکی: ضمانت نامه بانکی تعهد پرداخت به سرمایه گذاران محتاط اطمینان می دهد که سرمایه گذاری آنها ایمن است و قابل بازپرداخت خواهد بود.
 • پس انداز خودکار: قابلیت تنظیم پس انداز خودکار به صورت منظم و اتوماتیک به سرمایه گذاران در مدیریت بهتر امور مالی کمک می کند.

آشنایی با مزایای سرمایه گذاری کرادفاندینگ

در نهایت، کرادفاندینگ می تواند راهی عالی برای سرمایه گذاران محتاط باشد تا ضمن کسب سود، از پروژه های نوآورانه و کارآفرینی حمایت کنند.

بهترین پلتفرم کرادفاندینگ؛ دونگی

دونگی، به عنوان پلتفرم عرضه اوراق بهادار پربازده، بهترین جایی است که طرح‌های سرمایه‌گذاری تضمینی مختلف با اطمینان بالا از بازگشت سرمایه و قانونی ارائه می‌شوند. این مجموعه تحت نظر فرابورس و سبدگردان الگوریتم کار می‌کند و کاملا بر قانونی بودن فعالیت خود متمرکز است. این مسئله به این معنی است که تمامی طرح‌ها قبل از ارائه به دقت تجزیه و تحلیل می‌شوند و تمامی اطلاعات لازم برای بررسی آن‌ها به صورت شفاف ارائه می‌شود.

سرمایه گذاری در طرح های موفق دونگی

این پلتفرم همچنین مشخص می‌کند که پرداخت سود شما در چه زمانی انجام می‌شود و نرخ بازده داخلی ماهانه طرح‌ها را چه مقدار است. به کمک اطلاعات موجود در دونگی، می‌توانید به راحتی تخمین برگشتی خود را محاسبه کنید و تصمیمات بهتری را در مورد سرمایه‌گذاری خود اتخاذ نمایید. از این رو، پلتفرم کرادفاندینگ دونگی به عنوان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک محسوب می‌شود.

دو نمونه از طرح‌های موفق دونگی

برای اینکه بدانید روش کار دونگی چگونه است، در این بخش دو نمونه از طرح‌های تسویه شده این مجموعه را با هم بررسی می‌کنیم تا دید بهتری به عملکرد دونگی داشته باشید.

طرح تجارت کالاهای مصرفی و غذایی هما

شرکت هما، یک شرکت فعال در زمینه تجارت کالاهای مصرفی و غذایی است. طرح این مجموعه با مبلغ سرمایه‌گذاری 19.95 میلیارد ریال در دونگی منتشر شده است. این شرکت تعهد داشته در دوره 8 ماهه و نرخ بازده داخلی ماهانه 3% سرمایه مخاطبان را بازگرداند. ضمن این که طرح مشخص می‌کند شرکت موفق به کسب سود حدود 27% شده است. این فرصت سرمایه‌گذاری، با توجه به عدم مشمولیت شرکت به ماده 141 و وجود لینک استعلام طرح در فرابورس، یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاران بوده تا سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک را مد نظر داشته باشند.

دوره سرمایه‌گذاری با سوددهی بالای این طرح، برای کسانی مناسب است که به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت مصرفی و غذایی با بازدهی قابل توجه هستند. این فرصت می‌تواند به سرمایه‌گذاران امکان پیشرفت و سودآوری در مدت زمان کوتاه را فراهم کند. 11.42 میلیارد ریال مبلغ مورد نیاز این طرح توسط 102 سرمایه‌گذار تأمین شده و پس از اتمام دوره مشخص شده، سود این سرمایه گذاری به حساب اشخاص واریز شده است.

طرح تأمین سرمایه در گردش تولید استند وانیشا

شرکت وانیشا هم با ارائه طرح تأمین سرمایه در گردش تولید استند در پلتفرم دونگی میزان سرمایه مورد نیاز خود را تأمین کرده و در نهایت تسویه حساب به موقع را برای 83 سرمایه گذاری که همراه او بوده‌اند در نظر گرفته است. وانیشا در این طرح به دنبال مبلغ 19.95 میلیارد ریال بود که برای دوره 12 ماهه با نرخ بازده داخلی ماهانه 3.14% طرح ریزی می‌شد.

همچنین این طرح شامل پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب هر 4 ماه یکبار از ماه 4 ام بوده است. با ریسک نسبتا پایین به دلیل تبدیل مواد اولیه قابل فروش و بیمه کالا، شرکت امکان تضمین سوددهی بالا را فراهم کرده است. ضمن اینکه، با سابقه اعتباری بسیار عالی و کم ریسک مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، شرکت نشان داده شد که آنها قادر به مدیریت موفقیت‌آمیز این طرح هستند.

وضعیت مالی مناسب شرکت طبق اظهارنامه‌های سال 98 و 99 و معاملات فصلی سال 1400 نیز این موضوع را تأیید می‌کند. ضمنا با عدم شمول شرکت به ماده 141 و وجود لینک استعلام طرح در فرابورس، این فرصت سرمایه گذاری بدون نگرانی از ریسک هم یک فرصت مناسب و امن برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید.

سه بخش مشترک یک کمپین تأمین مالی جمعی

به خاطر داشته باشید که برای سرمایه گذاری در دونگی به روش کرادفاندینگ معمولا تأمین مالی جمعی برای کمپین‌های تجاری شامل این بخش‌های اصلی است:

 • هدف: چقدر پول نیاز دارند و این پول برای چیست؟
 • مشوق‌ها: کسانی که سرمایه گذاری می‌کنند برای این کمک مالی خود چه مقدار سودی دریافت می‌کنند؟
 • جدول زمانی: مهلت دریافت مبلغ تعیین شده چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تأمین مالی جمعی این است که کسب‌وکارها تنها زمانی می‌توانند سرمایه گذاری کنند که پروژه به مقدار پولی که به عنوان هدف کمپین تعیین شده، برسد. این مقررات قرار است از سرمایه‌گذاران غیرمتخصص یا غیر ثروتمند در برابر خطر بالای از دست دادن پس‌اندازشان محافظت کند. همچنین لازم است سرمایه پذیران اطلاعات مالی خاصی را برای جمع آوری سرمایه ارائه کنند. یکی از این اسناد مهم ضمانت‌نامه بانکی تعهد پرداخت است که همه ارائه دهندگان طرح‌های دونگی آن را مد نظر دارند.

آیا سرمایه گذاری بدون ریسک ممکن است؟

آیا سرمایه گذاری بدون ریسک وجود دارد؟

تعیین ریسک دقیق هر روش سرمایه‌گذاری ممکن نیست، زیرا نوسانات بازار همواره یکنواخت نیستند و نیاز به تحلیل‌های مکرر و به‌روز دارند. اما با همکاری یک پلتفرم تأمین مالی جمعی مانند دونگی، می‌توان طرح‌هایی را انتخاب کرد که بازدهی خوبی دارند. سرمایه پذیران همکار با این پلتفرم‌ها به علت تجربه خوب خود در بازار خاص، می‌توانند طرح‌های با بازدهی مناسب را پیشنهاد دهند.

ضمنا با متنوع‌سازی سبد سرمایه، می‌توان از ریسک بالای سرمایه‌گذاری جلوگیری کرد. با توزیع سرمایه بین طیف گسترده‌ای از طرح‌های مناسب سرمایه‌گذاری‌، همراهی با نوسانات بازار راحت‌تر می‌شود و افزایش بازدهی در مقایسه با سرمایه‌گذاری تکی بهتر خواهد بود. دونگی به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا بتوانند از مزیت‌های متنوع‌سازی سبد سرمایه بهره‌مند شوند و ریسک سرمایه‌گذاری خود را به خوبی مدیریت کنند.

آخرین طرح های سرمایه گذاری کرادفاندینگ در پلتفرم دونگی

سخن پایانی:

با توجه به مطالب بررسی شده، کرادفاندینگ یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری می باشد. این روش سرمایه گذاری، پس‌انداز خودکار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف را فراهم می‌کند. با استفاده از کرادفاندینگ، سرمایه‌گذاران می‌توانند به طور منظم و مداوم، سرمایه خود را افزایش دهند و همچنین از تأثیرات ناشی از ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری کاسته و به سودآوری بیشتری دست یابند.

سوالات متداول:

آیا سرمایه گذاری بدون ریسک ممکن است؟

تعیین ریسک دقیق هر روش سرمایه‌گذاری ممکن نیست، زیرا نوسانات بازار همواره یکنواخت نیستند و نیاز به تحلیل‌های مکرر و به‌روز دارند.

امن ترین سرمایه گذاری بدون ریسک کدام است؟

همانطور که گفتیم نمیتوان ریسک دقیق یک سرمایه گذاری را مشخص کرد، ولی کرادفاندینگ یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: