کدخبر : 540511

مدیرعامل بانک ملت در پیامی، یاد و خاطره کارمندان شهید بانک ملت را که در حین برگزاری نماز جمعه در سال 1363 به شهادت رسیدند، گرامی داشت.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در این پیام با بیان این نکته که شهدا همیشه در ذهن و قلب مردم ایران زنده و جاوید خواهند ماند، تاکید کرد: راه شهدای نماز جمعه سال 1363، به عنوان نخستین شهدای این بانک، برای همیشه پررهرو بوده و سیره آن بزرگواران، چراغ راهنمای ما برای ادامه این مسیر خطیر خواهد بود.

 

بانک ملت

 

بر اساس این گزارش، در آخرین نمازجمعه سال 1363 که به امامت حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) برگزار شد، منافقان کوردل در یک عملیات تروریستی، جمعی از نمازگزاران  از جمله 5 نفر از کارمندان بانک ملت را به شهادت رساندند.

بر این اساس، انفجار یادشده در دانشگاه تهران و حین ایراد خطبه های نمازجمعه صورت گرفت که در پی آن 14 نفر شهید و 88 نفر از هموطنان مجروح شدند.

این گزارش حاکی است، محسن ظهیری، علی احمدپور فیروزآبادی، عباسعلی رایگان(شایگان)، مجتبی توانگر دهقان و ذکریا قورچی بیگی، 5 کارمند بانک ملت بودند که در آن حادثه به مقام شامخ شهادت نایل آمدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه