کدخبر : 540814

​سال ۹۹ یکی از بزرگترین پروژه‌های بانک مرکزی به سرانجام رسید و بانک‌های انصار - مهر اقتصاد- حکمت- قوامین و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از  ایبِنا؛ اوایل اسفندماه سال ۹۷ این موضوع از سوی رییس جمهور اعلام شده بود که پس از طی مراحل تصویب در شورای پول و اعتبار وارد مراحل اجرایی شد و در ۳۰ آذر ۹۹ رییس کل بانک مرکزی از تکمیل پروژه بزرگ ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح خبر داد.

 

59895

کارشناسان این اقدام بانک مرکزی را یک گام‌ موثر در اصلاح نظام بانکی تلقی کرده و معتقدند تشکیل بانک‌های بزرگ با منابع بیشتر، امکان خدمات رسانی و تامین منابع موثرتری را نسبت به بانک‌های خُرد خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی درباره این ادغام گفته بود: پروژه ادغام این ۶ بانک، کاری بسیار پیچیده و عظیمی بود که با پشتکار و مدیریت دقیق همکارانم در حوزه نظارت بانک مرکزی، همراهی صمیمانه و خوب بانک‌های ادغامی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اقتصاد و مدیران تلاشگر بانک سپه در طول ۲.۵ سال به سرانجام رسید.

حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی نیز در گفتگو با ایبِنا در این باره افزود: با انجام این ادغام بزرگترین بانک جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد. نزدیک به ۴۷۰ هزار میلیارد تومان سپرده این بانک‌ها است که تقریبا می‌توان گفت حدود ۵۰ درصد از بانک بعدی که ملی باشد، فراتر قرار می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه