بهزاد شیری:

کدخبر : 540928

​بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران اعلام کرد: در سال جهش تولید علیرغم تعیین اهداف کمی مالی بانک بالاتر از سنوات گذاشته، با همت بلند مدیران و کارکنان بانک در کلیه سطوح سازمانی ستاد، شعب و باجه های بانکی روستایی در اقصی نقاط کشور، حرکت در مدار عملگرایی، برنامه محوری، اجرای طرح های متنوع انگیزشی و پیاده سازی محصولات و خدمات جدید بر اساس نیاز جامعه، بانک به کلیه اهداف کمی هدفگذاری شده خود رسید.

وی اشاره کرد: در بخش سپرده ای، 96 درصد اهداف تعیین شده در سال 1399 محقق شد و با این درصد تحقق حمایت-های ویژه ای از تولید و بخش مولد اقتصاد انجام شد. همچنین در بخش مطالبات معوق، 125 درصد، درآمدهای غیرمشاعی با 147 درصد و چک های وصولی نیز با 169 درصد اهداف تعیین شده، محقق و با این دستاورد مهم، جایگاه بانک در میان بانک های بازار سرمایه و بانک های دولتی ارتقا می یابد. با تداوم این روند در سال 1400که از طرف مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، نام گذاری شده، با تلاش همکاران ساعی و کارآمد در پرتو زیرساخت هایی که طی دو سال گذشته انجام شده است، پست بانک ایران با نگاه بلندمدت در راستای پشتیبانی و رفع موانع تولید گام برداشته و اثربخشی بیشتری در حمایت از بخش روستایی کشور و تامین مالی بنگاه های اقتصادی مولدبخش فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد داشت.

      وی تاکید کرد: تحقق اهداف مالی با چند ویژگی کاملاً منحصر به فرد اتفاق افتاده است که در شبکه بانکی کشور بی-سابقه می باشد. اول اینکه، بیشترین رشد بانک در بخش سپرده ها مربوط به سپرده های ارزان قیمت بوده و سهم آن به میزان قابل توجهی در منابع بانک افزایش یافته است. نکته اساسی دیگر اینکه، پست بانک ایران، نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را در سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت رعایت می کند و همچنین با رشد قابل توجه درآمدهای غیرمشاعی، سهم این درآمدها در ترکیب درآمدهای بانک تغییر محسوسی خواهد داشت.

     وی با توجه به شرایط بهداشتی جامعه، توجه به بانکداری غیرحضوری را به عنوان یک الزام بیان کرد و گفت: حرکت در راستای سند راهبردی بانکداری دیجیتال از سال جاری شروع و تحول محسوسی برای ذینفعان بانک ایجاد خواهد شد.

     مدیرعامل پست بانک ایران خاطرنشان ساخت: برای توجه هر چه بیشتر به واحدهای اجرایی و تحقق مدیریت مشارکتی، در سال 1399، اعضای هیات مدیره به همراه مدیران ستادی در قالب تیم های کاری و تخصصی در مدیریت شعب استان ها، شعب و باجه ها در جمع کارکنان حضور یافته و ضمن بازدید از آنها و طرح های تامین مالی شده توسط بانک، از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را بررسی و مرتفع نموده و به طور مستمر تجهیز منابع استان ها و مناطق رصد می شد. این رویه با رویکرد نوینی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.

دکتر شیری در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از کلیه همکاران محترم که با تعلق خاطر سازمانی تا آخرین روز سال مالی قبل با وجود شیوع کرونا، در شعب و باجه ها به ارائه خدمات پرداختند، گفت:انتظار دارد در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع-زدایی ها نیز با انگیزه بیشتری به رسالت سازمانی خود در حمایت از بخش ICT و روستایی کشور، عمل کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه