شماواقتصاد گزارش می‌دهد؛

کدخبر : 541950

بانک ملت به حوزه مسئولیت های اجتماعی به عنوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر می‌نگرد؛ لذا فعالیت‌های این حوزه را با پذیرش کامل و داوطلبانه انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار شماواقتصاد، وقتی صحبت از بانک‌ها می‌شود، تمان ذهن‌ها به سمت سود و سپرده و از این قبیل موارد می‌‎رود، اما در اصل این‌ها تنها بخشی از کارکردها و کارویژه‌های بانک‌ها محسوب می‌شوند. به عبارتی بانک‌ها حوزه‌های وسیعی را برای خود تعریف کرده‌اند که می‌توانند به یکی از تأثیرگذارترین نهادهای اقتصادی در حوزه رفع مشکلات اجتماعی تبدیل شوند. 

 

ساختمان بانک ملت

 

پرواضح است که برخی از بانک‌های بزرگ و کوچک کشور برای خود مسئولیت‌های اجتماعی را تعریف و طبق آن جامعه هدفی را مشخص کرده‌اند و پیشبرد اهداف در این راستا را به یک رسالت برای بانک‌ها تبدیل شده است. بانک ملت به عنوان یکی از بزرگترین و اثرگذارترین بانک کشور محسوب می‌شود که سال گذشته در زمره بانک‌های موفق و سودساز قرار گرفته است و این موفقیت همچنان ادامه دارد.

 

**سودسازی بانک ملت در بورس

بانک ملت سال گذشته در بورس توانست به سود قابل توجهی دست یابد و به این واسطه به یکی از بانک‌های نمونه کشوری تبدیل شد. در مهر ماه سال 1399 بانک ملت با سرمایه 20.7 هزار میلیارد تومانی دومین بانک بزرگ بورسی محسوب  شده بود و در این مدت 335 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 351 درصدی روبه‌رو شد.

 

همانطورکه گفته شد، بانک‌‎های کوچک و بزرگ کشور اعم از خصوصی و دولتی برای خود مسئولیت‌های اجتماعی را تعریف کرده‌اند و تلاششان آن در رقابت‌ها بر این اصل استوار است که در این حوزه از یکدیگر سبقت بگیرند.

 

**گام بلند بانک ملت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی

بانک ملت به حوزه مسئولیت های اجتماعی به عنوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر می‌نگرد؛ لذا فعالیت‌های این حوزه را با پذیرش کامل و داوطلبانه انجام می‌دهد و در سال‌های اخیر تلاش کرده است فعالیت‌های خود را از تمرکز صرف بر امور خیریه و بشردوستانه خارج و به سایر حوزه‌های مورد نیاز جامعه تسری دهد. استخراج حوزه‌های هشت‌گانه فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی، گزارش شفاف فعالیت‌های انجام‌شده ، تبعیت از استانداردهای جهانی در این زمینه و تلاش در جهت ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های مسئولیت‌های اجتماعی گواهی است بر این نگرش بانک ملت.

همانطورکه گفته شد؛ بانک ملت در حوزه مسئولیت اجتماعی، هشت حوزه را برای خود تعریف کرده که این هشت حوزه عبارتند از: « فعالیت‌های خیرخواهانه و بشردوستانه»، « ایفای مسئولیت اجتماعی در قبال کارکنان»، « مدیریت مصرف منابع و انرژی»، «تأمین مالی و سرمایه هدفمند»، «حفظ محیط زیست»، «مشارکت کارکنان و مشتریان»، «فرهنگ‌سازی» و «ارتباطات برون‌سازمانی»

 

براساس این گزارش؛ بانک‌ها‌ با اختیارات و امکاناتی که در دست دارند سهم بزرگی در فعالیت‌های مرتبط با رشد تولید خواهند داشت. همچنین مجموعه فعالیت‌هایی که سازمان‌ها در حوزه ترویج آموزش، فعالیت در عرصه‌های فرهنگی، برگزاری نشست‌های ادبی و هنری، مشارکت در جشنواره‌ها، همکاری با NGO ها، تخصیص امکانات به زنان بی‌سرپرست و کم‌سرپرست در جهت راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک، مراقبت از محیط زیست، کنترل مصرف انرژی در درون و بیرون سازمان‌ انجام می‌دهند، خود به نوعی مسئولیت اجتماعی آنها محسوب می‌شود؛ بنابراین بانک ملت با استفاده از منابع و ظرفیت‌های بی‌نظیر خود گام مهمی در عمل به مسئولیت اجتماعی خود برداشته است که حتماً این گام مهم و اساسی نقش بانک ملت را در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی پررنگ‌تر از گذشته خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه