کدخبر : 543204

مسئول دبیرخانه نظام سلامت بانک ملی ایران گفت: جایگزینی کامل کد ملی به جای شماره سریال دفترچه های درمانی کارکنان و همچنین حذف دفترچه های درمانی جهت دریافت خدمات تا پایان امسال در کل کشور اجرایی می شود.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از  روابط عمومی بانک ملی ایران، حسینعلی سخندان امروز در جریان هماهنگ سازی بیمارستان بانک ملی ایران با آزمایشگاه مسعود در تهران جهت عملیاتی شدن برنامه جامع یکپارچه سازی تمامی مراکز درمانی تحت وب بیمارستان آنلاین بانک ملی ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران اظهارداشت: با عملیاتی شدن این طرح تمامی خدمات درمانی در تمامی مراکز درمانی سراسر کشور فقط با اعلام کد ملی میسر است.

مدیر امور بیمارستان و دانشکده پرستاری بانک ملی ایران ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۰۰ آزمایشگاه در استان تهران و معتبرترین آزمایشگاههای مراکز استان ها به این طرح پیوسته اند .

وی در ادامه با توجه به استفاده از تکنولوژی های نوین جهت بهبود مراقبت های بهداشتی و درمانی یادآور شد: با توجه به اجرای موفق ایجاد پرونده الکترونیکی سلامت، پروژه حذف دفترچه در بیمارستان بانک ملی ایران و لزوم تعمیم آن به تمامی آزمایشگاه ها، مراکز درمانی، بیمارستان ها، درمانگاه ها و داروخانه های سراسر کشور در حال عملیاتی شدن است.

مسئول دبیرخانه سلامت بانک ملی ایران گفت: با اجرای این طرح تمامی کارکنان شاغل و بازنشسته می توانند با ارائه کارت ملی خود، بدون استفاده از دفترچه های کاغذی در تمام مراکز طرف قرارداد همچون بیمارستان بانک ملی ایران، از تمامی خدمات درمانی به صورت برخط بهره مند شوند.

وی مهمترین مزایای اجرای این طرح را علاوه بر حذف دفترچه و پرداخت به روز هزینه پزشکان، کاهش مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخه، کاهش مراجعات بیمار و صدور گواهی استعلاجی عنوان کرد.

سخندان با بیان اینکه ماندگاری سوابق پزشکی بیمار از مهمترین مزایای اجرای این طرح است، افزود: پرداخت سهم بیمه به مراکز درمانی ظرف مدت کوتاه و صرفه جویی در منابع از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح می تواند ضمن ایجاد صرفه جویی و منافع اقتصادی گام موثری در راستای استقرار و توسعه طرح پرونده الکترونیک سلامت کارکنان بانک باشد.

وی یادآور شد: مزیت اصلی پرونده الکترونیکی سلامت دسترسی مناسب و بهینه پزشکان، مراجعان و سازمان به سوابق درمانی بیماران است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه