کدخبر : 543559

بانک اقتصادنوین در خرداد‌ماه ۱۴۰۰، در ادامه رشد کم‌سابقه خود موفق به کسب سه هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال سود عملیاتی شد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از بورس نیوز، بانک اقتصادنوین در خرداد‌ماه ۱۴۰۰، در ادامه رشد کم‌سابقه خود موفق به کسب سه هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال سود عملیاتی شد که این رقم نسبت به سود خردادماه ۱۳۹۹، حدود ۱۱ برابر و در مقایسه با اردیبهشت‌ماه سال جاری بیش از ۱۰۰ درصد رشد کرده است.

روند حرکت بانک اقتصادنوین و تداوم رشد بی‌سابقه آن حاکی از به ثمر نشستن اصلاحات بنیادی این بانک در دو سال اخیر است.

بانک اقتصادنوین در خرداد‌ماه ۱۴۰۰، حدود ۱۶ هزار و ۵۶۴ میلیارد ریال از محل واسطه‌گری مالی درآمد کسب کرده است. هم‌چنین سود پرداختی به منابع تامین شده در این بانک به ۱۳ هزار و ۹۷ میلیارد ریال رسیده که مقایسه این دو رقم نشان از ثبت سود عملیاتی به میزان سه هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال در خرداد سال جاری دارد.

این بانک در ماه مشابه سال ۱۳۹۹، حدود شش هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال درآمد از محل واسطه‌گری مالی کسب و در مقابل رقمی حدود شش هزار و ۵۸ میلیارد ریال به منابع تامین‌شده سود پرداخت کرده بود. سود عملیاتی بانک اقتصادنوین در خرداد‌ماه سال گذشته حدود ۳۰۶.۷ میلیارد ریال بود که این رقم در خردادماه امسال، بیش از ۱۱ برابر شده است.

گفتنی است، سود عملیاتی بانک اقتصادنوین در سه ماه ابتدایی سال جاری به ترتیب ۱۴۹۲، ۱۷۲۶ و ۳۴۶۷ میلیارد ریال بود که رقم تجمیعی آن در این سه ماه، به ۶۶۸۵ میلیارد ریال رسید که حدود نیمی از آن در خردادماه امسال محقق شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه