وزیرجهاد کشاورزی:

کدخبر : 544874

بخش کشاورزی نقش بسزایی در تولید ملی و اقتصاد کشور دارد و به گفته وزیر جهاد کشاورزی بانک کشاورزی یار ویاور توسعه این بخش است.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی،کاظم خاوازی که صبح روز شنبه 23مرداد در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک سخن می گفت،با اشاره به نقش حمایتی بانک کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی،حمایت از بهره برداران خُرد را یکی از اقدامات و دستاوردهای این بانک برای اشتغالزایی این گروه از فعالان بخش کشاورزی دانست.

خاوازی حمایت از واحد های تولیدی را یکی دیگر از کارکردهای مهم بانک کشاورزی برشمرد و با اشاره به ضرورت مدیریت منابع آب خاطر نشان کرد:توسعه کشت گلخانه ای یکی از راهکارهای حفظ منابع آبی است و با حمایت های بانک کشاورزی،سطح زیر کشت گلخانه ها در مقایسه با سال 1397 شش برابر شده است.

وزیر جهاد کشاورزی کمک به سیاست های دولت را از دیگر اقدامات بانک کشاورزی در جهت حمایت از بخش کشاورزی دانست و به موضوع تلاش برای خودکفایی گندم و خرید تضمینی این محصول استراتژیک اشاره کرد و اظهار داشت:تسهیلات پرداختی این بانک برای خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال 1397 پنج برابر شده است.

وی اضافه کرد:حمایت از کشت زعفران و همکاری بانک کشاورزی با سازمان تعاون روستایی در زمینه تولید و صادرات زعفران،نجات بخش تولید کنندگان این بخش بود.

خاوازی در بخش دیگری از سخنانش به کمک های مستقیم و غیر مستقیم بانک کشاورزی برای تأمین نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی اشاره کرد و یادآورشد:بانک کشاورزی با حمایت از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به تأمین نهاده ها کمک کرد.

وی با بیان اینکه صدرو کشاورز کارت اتفاقی میمون برای بخش کشاورزی است که توسط بانک کشاورزی اجراشد افزود: این اقدام در بیشتر کشورهای توسعه یافته با هدف مدیریت توزیع نهاده های کشاورزی اجرا می شود.خاوازی اضافه کرد: در زمینه افزایش تولید بذر نیز برای اولین بار 550هزار تن بذر مورد دنیاز تولید کنندگان بخش کشاورزی تولید شد.

وزیرجهاد کشاورزی حمایت از تولید مرغ لاین ایرانی را یکی دیگر از اقدامات بانک کشاورزی اعلام کرد و افزود: این بانک در تولید واکسن کرونا نیز مشارکت داشت و بخشی از اعتبار مورد نیاز آن را تأمین کرد.

وی با اشاره به جریان سازی در بخش کشاورزی، حمایت بانک از سرمایه گذارانی که مسیر توسعه کشور را فراهم می کنند ضروری دانست و گفت: حمایت از شرکت های تولید کننده کودهای غیر فسفره می تواند یکی از این جریان سازی ها باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه سخنانش به تکلیف قانونی سایر بانک ها مبنی بر اختصاص 15 درصد تسهیلات به بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت:در حال حاضر عملکرد دیگر بانک ها با این میزان فاصله دارد و ضروری است با هدف حمایت از بخش کشاورزی این موضوع از طریق مراجع ذیربط همچون شورای پول اعتبار پیگیری و اجرایی شود.


 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه