مدیرعامل صرافی توسعه صادرات ایران:

کدخبر : 544886

صرافی توسعه صادرات در محدودیت های ناشی از کرونا با ایجاد راهکارهای تخصصی و ایجاد شبکه هایی در خارج از کشور، توانسته وجوه صادراتی مشتریان را از اقصی نقاط دنیا دریافت و به رفع تعهد صادراتی ایشان کمک کند.

به گزارش شماواقتصاد به نقل از اگزیم نیوز، مدیرعامل صرافی توسعه صادرات در نشست مجازی معرفی خدمات این صرافی در جمع فعالان اقتصادی چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت صرافی توسعه صادرات به عنوان اولین صرافی بانکی کشور است که از سال 1383 به مشتریان خدمات ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: این صرافی پاسخگوی نیاز واردکنندگان به ارز نیز هست و به واردکنندگان پس از انجام ثبت سفارش و تایید گواهی ثبت آماری ارز ارائه می کند.

محسن بوالحسنی در ادامه گفت: صادرکنندگان می توانند در صورت تمایل به دریافت ما به ازای ریالی درآمدهای صادراتی خود به صورت نقدی، در کمترین زمان ممکن، این مبلغ را با کمترین اختلاف با نرخ بازار آزاد از شعب این صرافی و شعب بانک توسعه صادرات ایران دریافت کنند.

در ادامه حسین حسینیان، رئیس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران در خصوص خدمات بانک توسعه صادرات به شرکت های دانش بنیان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: بر اساس مصوبه هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال با اولویت منابع صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده و چنانچه منابع صندوق نباشد در چارچوب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی از محل منابع بانک توسعه صادرات به مشتریان دانش بنیان با نرخ سود ۱۲ درصد پرداخت می شود. صندوق­های پژوهش و فن آوری برای شرکت­های دانش بنیان ضمانتنامه برای پوشش تسهیلات دریافتی از بانک صادر می کنند.

همچنین حسینیان با اشاره به پتانسیل بخش کشاورزی در استان اعلام کرد: هدف بانک تقویت ظرفیت های صادرات غیر نفتی در استان بوده و سقف اختیارات شعب بانک هر ساله از طریق هیات مدیره بانک مورد ارزیابی قرار می گیرد و همچنین اخذ وثایق در بانک بر اساس اعتبار سنجی صادرکنندگان صورت می پذیرد.


 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه