بانک صنعت و معدن/

کدخبر : 550248

اولین تامین مالی در نظام بانکی با روش تامین مالی زنجیره ای (SCF) توسط بانک صنعت و معدن بر اساس استعلام فاکتور الکترونیک و در قالب تفاهم نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تأمین کنندگان گروه خودروسازی سایپا انجام شد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، این بانک، اولین بانک در کشور است که تامین مالی به شیوه تامین مالی زنجیره ای را با امضای تفاهم نامه ای مبنی بر تامین مالی زنجیره ای و استعلام صورتحساب الکترونیکی آغاز نموده است.

در این روش، تامین مالی بنگاه ها به صورت پیوسته و در طول زنجیره تأمین مبتنی بر جریان واقعی کالاها انجام می شود.

این تفاهم نامه همکاری به منظور تامین مالی زنجیره ای با توجه به سیاست های ابلاغی وزارت صمت و به عنوان یکی از راهبردهای اصلی تامین مالی برای تامین کنندگان گروه خودروسازی سایپا به مبلغ 1000 میلیارد ریال (بدون افزایش حد اعتباری فعلی) برای دو زنجیره منعقد شد و مرحله اول آن به مبلغ 500 میلیارد ریال در تاریخ 1 دی 1400 به انجام رسید و مرحله دوم به مبلغ 500 میلیارد ریال با گروه سایپا در حال برنامه ریزی است.

گفتنی است، این بانک در نظر دارد در راستای اجرای دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا با استفاده از ابزار برات الکترونیک و سایر ابزارها، امکان استفاده تامین زنجیره ای را به صورت گسترده تری فراهم نماید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید