با حضور در هفتمین نمایشگاه بین المللی جامع کشاورزی ایران به دست آمد

دستاوردها و تبادل دانش فناوری با بانک کشاورزی

دستاوردها و تبادل دانش فناوری با بانک کشاورزی
کدخبر : 573469

بانک کشاورزی، به عنوان مهم ترین نهاد مالی بخش کشاورزی در زمینه حمایت از نهاده‌های کشاورزی با حضور در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی جامع کشاورزی ایران و صنایع وابسته با معرفی دستاوردها، گام های موثری را برای توسعه این بخش برداشته است که می توان به تامین مالی و زیرساخت های مهم در این حوزه اشاره کرد.

به گزارش شما و اقتصاد: هفتمین نمایشگاه بین‌المللی جامع کشاورزی ایران که از 19 تا 22 دی ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و بانک کشاورزی به منظور ارائه عملکرد در حوزه کشاورزی از حیث معرفی طرح های شاخص و معرفی خدمات در این نمایشگاه حضور یافت.

بخش کشاورزی با داشتن حدود ۴ میلیون نفر بهره‌بردار، بزرگترین بخش خصوصی کشور است. بیش از ۳ برابر بخش صنعت بازدهی دارد، حدود ۳۵ درصد اشتغال کشور مربوط به این بخش است و ظرفیت و قابلیت بسیار بالایی برای ارزآوری و شکوفایی اقتصادی کشور دارد.

عسکری در همایش روسای شعب بانک کشاورزی استان فارس که با حضور فرشید فرخ نژاد مدیرعامل این بانک برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: برای حمایت اعتباری از بانک کشاورزی، در بودجه سال ۱۴۰۲ و در برنامه هفتم توسعه، پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی انجام شده است .

اهمیت و حساسیت موضوع امنیت غذایی و نقش مهم تولید غذای سالم، مطلوب و با کیفیت در تمام حوزه ها از جمله کاهش هزینه های بهداشت، درمان و بیمه های درمانی، بر نقش کلیدی بخش کشاورزی و بانک کشاورزی در تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور به گونه‌ای است که رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نگاه ویژه بانک کشاورزی در قالب برنامه و نقشه‌راه برای تقویت زیرساخت‌ها و سازوکارها را یادآور شد و از رایزنی‌ها و پیگیری‌ها برای حمایت اعتباری از بانک کشاورزی، در بودجه سال ۱۴۰۲ و در برنامه هفتم توسعه، خبر داد.

بانک کشاورزی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی جامع کشاورزی ایران و صنایع وابسته با هدف معرفی خدمات بانکی اعم از ارزی و ریالی و ارائه خدمات مشاوره ای کارشناسان به مشتریان، سرمایه گذاران و بازدیدکنندگان و ایجاد زمینه جذب مشتریان بالقوه شرکت کرد که در این راستا می‌توان به اعطای تسهیلات کشت گلخانه ای پرداختی توسط این بانک در سال 1401 تاکنون اشاره کرد که نسبت به همین مقطع در سال گذشته، بیش از 132 درصد رشد داشته است.

بانک کشاورزی به منظور حمایت از توسعه کشت گلخانه ای به عنوان راهکاری موثر در مدیریت منابع آب و خاک، کنترل شرایط اقلیمی و کاهش ریسک های محیطی و با هدف تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور، پرداخت تسهیلات گلخانه ای را جزو اولویت های اعتباری خود قرار داد و در سال جاری تا کنون 9305 فقره تسهیلات گلخانه ای به متقاضیان پرداخت کرده است.

براساس این گزارش، از دیگر دستاوردهای حضور بانک کشاورزی  در این نمایشگاه می‌توان به تبادل اطلاعات و معرفی پروژه های عملیاتی و مطالعاتی بانک کشاورزی در راستای نقشه راه تحول دیجیتال این بانک، اشاره کرد. تحولاتی که در زمینه فناورمحوری خدمات بانکی ارائه و تدوین می‌شود و مراحل اجرای طرح تحول دیجیتال در بانک کشاورزی به خوبی انجام شده و پروژه های ارزشمندی در قالب این طرح تعریف شده است.

پروژه هایی چون ایجاد پیام رسان مهر، طراحی و توسعه پلتفرم تجارت الکترونیک محصولات کشاورزی، بازنگری در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، پروژه احراز هویت غیرحضوری، پیاده سازی فرآیندها و سرویس ها با بهره گیری از BPMS، پروژه حاکمیت داده، هوش تجاری، طراحی و توسعه نظام توسعه محصول در بانک، پروژه طراحی و توسعه نظام اطلاع رسانی لحظه ای از وضعیت بازار و قیمت محصولات کشاورزی، از جمله پروژه های عملیاتی تعریف شده در نقشه راه طرح تحول دیجیتال بانک کشاورزی هستند.

هفتمین نمایشگاه بین المللی جامع کشاورزی ایران در فضایی به مساحت 18 هزار متر مربع در 9 سالن برگزار شد و 430 ارگان، سازمان و شرکت داخلی و خارج فعال در زمینه ادوات و ماشین های کشاورزی و باغبانی، سامانه ها، سیستم ها و تجهیزات نوین آبیاری، نهاده های کشاورزی، کشت های گلخانه ای، تجهیزات و تاسیسات گلخانه ای، خدمات فنی و مهندسی، فعالیت های دانش بنیان حوزه کشاورزی و ... در این نمایشگاه حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی