مدیرعامل بانک سینا اظهار داشت:

نسبت کفایت سرمایه بانک در سال 1401 به عدد 8.2 رسیده است

 نسبت کفایت سرمایه بانک در سال 1401 به عدد 8.2 رسیده است
کدخبر : 582130

غلامرضا فتحعلی در نشست با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار، طی سخنانی در خصوص تشریح عملکرد سال گذشته بانک سینا گفت: این بانک در سال 1401 شاهد رشد بیش از 27 درصدی منابع بوده است و به این ترتیب، منابع بانک در پایان سال گذشته به حدود 60 هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش شما و اقتصاد: وی افزود: تسهیلات پرداختی این بانک که بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون و منسجم و در چارچوب ضوابط و مقررات بانک مرکزی صورت گرفته، در سال 1401 حدود 23 درصد رشد داشته است. در این سال حدود 477 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که این رقم در سال قبل از آن 387 هزار میلیارد ریال بوده است.

فتحعلی تصریح کرد: بانک سینا در پایان سال 1401 با تحقق مبلغ 11 هزار و 193 میلیارد ریال سود خالص، توانست به میزان 53 درصد نسبت به سال قبل از آن سود خالص خود را افزایش دهد و به این ترتیب شاهد تحقق 150 درصدی سود پیش‌بینی‌شده و بودجه‌شده بانک سینا در سال 1401 بودیم و در سال 1402 نیز با اتخاذ تصمیمات صحیح و اقدامات مؤثر، افزایش سود‌آوری بانک سینا استمرار خواهد یافت.

به گفته فتحعلی، بانک سینا با کاهش سه دهم درصدی در نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات، توانست این نسبت را از رقم 2.5 درصد در پایان سال 1400 به 2.2 درصد در پایان اسفندماه سال 1401 برساند که اقدام مؤثری در جهت بهبود وضعیت ریسک اعتباری بانک محسوب می‌شود. این در حالی‌است که نسبت مطالبات غیرجاری بانک سینا در شبکه بانکی رتبه دوم کمترین میزان را دارد که حتی نسبت به استانداردهای جهانی نیز وضعیت این بانک بسیار مطلوب‌تر است.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به جایگاه مطلوب بانک سینا در میان بانک‌های خصوصی کشور گفت: نسبت کفایت سرمایه بانک سینا در سال 1401 به رقم 8.2  رسید که نسبت به سال مالی قبل از آن بهبود یافته است و بر اساس تمهیدات پیش‌بینی شده، این روند رو به رشد خواهد بود.

وی اظهار داشت: برنامه افزایش سرمایه بانک در دستور کار قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌کنیم بر اساس آنچه در طرح راهبردی کسب‌وکار بانک طرح‌ریزی شده است، نسبت کفایت سرمایه بانک به بیش از این مقدار نیز افزایش می‌یابد.

وی در پاسخ به این پرسش که ورود صندوق توسعه ملی به جمع سهامداران بانک سینا، چه تأثیراتی بر عملکرد این بانک خواهد داشت، گفت: حضور همزمان بنیاد مستضعفان و صندوق توسعه ملی به عنوان سهامداران اصلی بانک سینا، فرصت طلایی برای رشد بانک سیناست. بنیاد مستضعفان و زیرمجموعه‌های این نهاد انقلابی، اقتصادی و اجتماعی، همواره حامی بانک سینا بوده و در حال حاضر نیز تعاملات بسیار خوبی با هلدینگ‌های زیرمجموعه بنیاد ایجاد شده است. حضور صندوق توسعه ملی نیز در همین مدت کوتاه دستاوردهای بسیار خوبی داشته و مانند سایر بانک‌ها، به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی تلاش می‌کنیم در انجام وظایف محوله با موفقیت عمل کنیم.

فتحعلی از آغاز پرداخت تسهیلات ارزی در بانک سینا خبر داد و اظهار داشت: در یک سال گذشته فعالیت‌های خوبی برای تقویت حوزه ارز در بانک سینا صورت گرفته است و تلاش می‌کنیم هرچه بیشتر در توسعه فعالیت‌های ارزی بکوشیم.روابط‌عمومی بانک سینا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: