کدخبر : 540757

همزمان با واریز ۵۰ درصد از سود سهام عدالت سال ۹۸، بسیاری از دارندگان سهام عدالت می‌گویند رقم واریزی با رقم اعلام شده تفاوت دارد و سود آنها کامل واریز نشده است. اما ۵۰ درصد سود سهام عدالت چقدر است و آیا واریزی‌ها کم بوده است؟

بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی مبلغ سود سهام عدالت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند مشروط به اینکه هیچ درصدی از سهام عدالت خود را واگذار نکرده باشند، ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

همچنین دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی که هنوز سهام خود را آزاد نکرده‌اند، می‌توانند سود ۲۰۰ هزار تومانی دربافت کنند.

اما این سود برای افرادی که در ماه‌های گذشته ۳۰ یا ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را آزاد کرده‌اند تفاوت دارد و این افراد سود کمتری دریافت می‌کنند. یعنی افرادی که بخشی از سهام عدالت خود را فروخته‌اند، تنها به اندازه میزان سهمی که نفروختند، سود دریافت می‌کنند.

بر این اساس سود دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی که ۶۰ درصد سهامشان را فروختند، حدود ۶۶ هزار تومان می‌شود و تنها حدود ۳۳ هزار تومان دریافت کرده‌اند.

به افرادی که ۶۰ درصد سهامشان را فروختند و برگه یک میلیون تومانی داشتند، حدود ۱۳۳ هزار تومان سود تعلق می‌گیرد که اکنون نصف این مبلغ یعنی حدود ۶۶ هزار تومان واریزی داشتند.

کسانی که ۳۰ درصد برگه ۵۰۰ هزار تومانی سهام عدالت خود را فروختند مبلغ سودشان حدود ۱۳۳ هزار تومان و سودی که برایشان واریز شده ۶۶ هزار تومان است.

دارندگان سهام برگه یک میلیون تومانی که ۳۰ درصد سهامشان رو فروخته باشند، سود کاملشان حدود ۲۶۶ هزار تومان است که امروز نصف این سود یعنی ۱۳۳ هزار تومان را دریافت کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه