محتشمی پور اعلام کرد؛

کدخبر : 541553

به گزارش شما و اقتصاد: قائم مقام بورس کالای ایران گفت: تشکیل جلسات مستقیم رییس دستگاه قضا با تولید کنندگان، پیگیری مشکلات و دغدغه بخش تولید در سطح ملی است و زمانی که مسائل در حضور رییس دستگاه قضا مطرح می‌شود نشان دهنده آن است که خود قوه قضاییه پشت مسائل است و کمک می‌کند مسائل سریع‌تر و با توجه بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. رضا محتشمی‌پور با بیان اینکه یکی از دغدغه های بخش تولید، مداخلات دستوری بدون پشتوانه کارشناسی در بازار است، گفت: در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب تولید از قوه قضاییه اصلاح ساختاری تصمیم‌گیری در بازارهای کالایی را درخواست کردیم که جلوی تصمیمات یک شبه گرفته شود.

به گزارش شما و اقتصاد: رضا محتشمی‌پور با اشاره به جلسه رئیس دستگاه قضا با فعالان حوزه اقتصادی که به منظور بررسی نقش دستگاه قضایی در رفع موانع تولید برگزار شد، گفت: اصل اینکه رئیس قوه قضاییه موضوعات مربوط به تولید را پیگیری می‌کند می‌تواند کمک خوبی به رونق تولید کند که در این حوزه مهم است که پیگیری‌های بعدی از موضوع صورت گیرد و نکاتی که مطرح می‌شود مورد بررسی واقع شود.

وی افزود: فضای عمومی کسب و کار کشور اگر به دست متولیان که یک بخش آن نیز به قوه قضاییه مربوط است پایش شود می‌تواند به رشد کسب و کار در کشور کمک کند.

قائم مقام بورس کالای ایران گفت: یکی از موضوعات مربوط به بورس کالا که  چند روز گذشته نیز در نشست هم اندیشی با اصحاب تولید مورد بحث قرار گرفت موضوع مداخلات دستوری بدون پشتوانه کارشناسی است که معمولاً در چنین مواردی قوه قضاییه محل مراجعه است به طوری که در فرایند تصمیم گیری در جلساتی که تشکیل می‌شود مواردی به طور ناقص مطرح شده یا اساساً مواردی مطرح نمی‌شود و آن به قوه قضاییه ارتباط داده می‌شود که در حضور نماینده قوه قضاییه تصمیم گرفته می شود؛ در این حوزه لازم است قوه قضاییه بتواند اجازه تصمیم‌گیری خارج از روال‌های قانونی را به کسی ندهد و جلوی تصمیمات یک شبه را بگیرد.

محتشمی پور افزود: قوه قضاییه می‌تواند بر اساس تجاربی که در فرایند قانون‌گذاری با آن برخورد می‌کند و مطالعه پرونده‌هایی که به قوه ارجاع می‌شود با مطالعه و آسیب‌شناسی عامل حجم شکایات و پرونده‌های وارده را بررسی کند که می‌تواند کمک بزرگی برای فضای صنعت به شمار رود.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی ما بیشتر مربوط به مداخلات و تصمیم‌گیری‌های فرا قانونی است به طوری که در قانون تکالیفی ابلاغ می‌شود و بعد از آن تصمیماتی اتخاذ می‌شود که معکوس این مقررات و قوانین از ما پیگیری و اجرای آن خواسته می‌شود و ما را بر سر دوراهی قرار می‌دهد که اگر این تصمیمات اجرا شود در واقع مسئولیت شرعی و حقوقی را بر عهده گرفته‌ایم و اگر این تصمیمات انجام نشود با برخورد نهادهای دولتی روبرو می‌شویم که بعضاً فشارهایی را وارد می‌کنند.

قائم مقام بورس کالای ایران گفت: در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب تولید از قوه قضاییه اصلاح ساختاری تصمیم‌گیری در بازارهای کالایی را درخواست کردیم که جلوی تصمیمات یک شبه گرفته شود.

محتشمی پور در توضیح تاثیر تشکیل جلسات مختلف رئیس دستگاه قضا با تولید کنندگان اظهار داشت: طبیعتاً تشکیل جلسات مستقیم رییس دستگاه قضا با تولیدکنندگان، پیگیری مسئله به یک دغدغه در سطح ملی است و زمانی که مسائل در حضور رییس دستگاه قضا مطرح می‌شود نشان دهنده آن است که خود قوه قضاییه پشت مسائل است و کمک می‌کند مسائل سریعتر و باتوجه بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

خبرگزاری میزان

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه