کدخبر : 543883

وارده/ نجم الدین مدنیان - مدیر سکوی تامین‌مالی جمعی هم‌آفرین شرکت مشاورسرمایه‌گذاری فاینتک

همه کسب وکارها برای شروع و رشد و تغییر جهان به پول نیاز دارند .

در سال 2013 ارزش شرکت باسابقه کوکاکولا 320 میلیون پوند بود . درحالیکه همان زمان ارزش توییتر به عنوان یک شرکت جدید 13 میلیارد دلار برآورد شد و مدتی بعد از آن واتس آپ 19 میلیارد دلار ارزشگذاری شد. 

با این وجود بانک ها تا زمانی که این شرکت ها نسبتا ناشناخته بودند به آنها پول نمی دادند.

بنابراین آنها به سرمایه گذاران خصوصی روی آوردند و سرمایه گذاران نیز از یک سود خیلی خوب بهره مند شدند ،اما این سرمایه گذاران که در وهله اول به این برندها کمک کردند چه کسانی بودند؟

از آنها غالبا به عنوان فرشتگان تجارت(business angels) یاد می شود.این فرشتگان سالانه (سال 2015) در انگلستان در حدود 850 میلیون پوند در این نوع کسب و کارها سرمایه گذاری می کنند.

فرشتگان سرمایه گذاری در امریکا هم بیش از 24 میلیارد دلار در این نوع  کسب و کارها سرمایه گذاری می کنند و از سود متوسط سالانه 22درصد بهره مند می شوند.در حالی‌که تا پیش از این فقط فرشتگان سرمایه‌گذاری می توانستند این فرصت های جذاب را به دست آورند، اکنون به لطف سکوی اینترنتی تامین مالی جمعی هم آفرین، شرکت ها راه جدیدی برای تامین سرمایه مورد نیاز خود از صدها یا حتی هزاران نفر پیدا کرده اند.

در تامین مالی جمعی سرمایه گذاران در مقابل سرمایه خود سهمی از(طرح) شرکت را به دست می آورند؛ درست مانند فرشتگان سرمایه گذاری.

باید گفت سرمایه گذاری در این شرکت ها و تماشای رشد آنها (سودآوری آنها) هیجان انگیز، چالش برانگیز(همراه با ریسک)و بسیار ارزشمند است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه