رییس کمیسیون عمران مجلس:

کدخبر : 562232

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت همکاری بیش از پیش بانک‌ها با بخش تولید در کشور گفت: طرح تامین مالی زنجیره می‌تواند بدون نقل و انتقال پول تولیدکننده واقعی را کمک کرده و منابع را تا محل هزینه رصد کند.

به گزارش شما و اقتصاد: محمدرضا رضایی گفت: در حال حاضر با توجه به تورم افسارگسیخته رخ داده در اقتصاد باید تامین مالی بخش تولید با روش‌های نوین صورت بگیرد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تامین مالی زنجیره می‌تواند بدون نقل و انتقال پول تولید کننده واقعی را کمک کرده و منابع را تا محل هزینه رصد کند، افزود: اجرای طرح مذکور علاوه بر ایجاد شفافیت حداکثری می تواند گره بخش تولید را نیز که با محدودیت منابع عجین شده باز کند.

وی با تاکید بر اینکه در طرح تامین مالی زنجیره با توجه به اجرای آن در پلتفر‌م‌های آنلاین جلوی بسیاری از مفاسد اقتصادی گرفته خواهد شد، تصریح کرد: از ظرفیت خدمات الکترونیک و آنلاین در سال‌های اخیر هر چند در شبکه بانکی استفاده شده اما باز هم نیاز به گسترش آن در بخش‌های مختلف احساس می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با این اینکه باید با خدمات آنلاین بانکی امکان بروز خطا در شبکه اقتصادی کشور کاهش یابد، افزود: وقتی تسهیلات در شبکه آنلاین به تولید کننده واقعی با اعتبارسنجی درست ارایه شود قطعا بسیاری از مشکلات را شاهد نخواهیم بود.وی همچنین به تامین منابع مالی بخش تولید به واسطه طرح تامین مالی زنجیره اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح خلق پول بی رویه در زنجیره قطع می‌شود.

رضایی با بیان اینکه باید به سمت الکترونیکی شدن همه امور حتی در بخش خرید و استفاده از سفته و برات نیز حرکت کنیم، افزود: با توجه به این امور قطعا حرکت به سمت بانکداری نوین و مدرن رخ خواهد داد.

شبکه اطلاع رسانی راه دانا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه