ایجاد شاخص فناورانه در بورس تهران با هدف ایجاد امید در جوانان و شرکت های دانش بنیان

ایجاد شاخص فناورانه در بورس تهران با هدف ایجاد امید در جوانان و شرکت های دانش بنیان
کدخبر : 579059

مدیرعامل بورس تهران در همایش تامین مالی از بازار سرمایه در استان سمنان گفت: امیدوارم نتیجه سفر استانی ایجاد شور و امید بین جوانان سمنانی باشد.

به گزارش شما و اقتصاد: محمود گودرزی با بیان مطلب فوق گفت: هدف بورس تهران از سفرهای استانی با هدایت و راهبری سازمان بورس شناسایی نیازمندی ها و توانمندی های استان ها و ایجاد  یک گفتمانی بین بازار سرمایه و اهالی صنعت می باشد.

مدیرعامل بورس تهران برسفرهای استانی تاکید کرد و گفت: بورس تهران سفرهای استانی را در سال گذشته ازاستان کرمانشاه آغاز کرد. این سفر استانی به همت همکاران بورس تهران و تالار منطقه ای کرمانشاه انجام شد و اولین شرکت سهامی عام پروژه که برای بازار سرمایه بسیار جذاب است در هیئت پذیرش بورس تهران کلیات آن تصویب شد و به زودی پس از تایید نهایی سازمان بورس تامین مالی آن انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما امروز در بورس تهران به دنبال آنیم که در حوزه تامین مالی، ظرفیت های استان را شناسایی کرده تا بتوانیم به شرکت های دانش بنیاین کمک کنیم و گامی در راستای ارتقای نرخ اشتغال در استان برداریم و از همه مهمتر امید را در نسل جوان ایجاد کرده و افزایش دهیم.

مدیرعامل بورس تهران افزود: به نظر من قبل از اینکه به بحث توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و ارتقاءسواد مالی بپردازیم ، مهم این است که جوان های استان شور و شوق پیدا کنند تا بتوانند ایده های خودشان را به منصه ظهور برسانند. من فکر می کنم که بازار سرمایه این پتانسیل را دارد.

گودرزی اظهار داشت: بورس تهران در حال تمرکز برای تعریف و ایجاد شاخص برای شرکت های دانش بنیان  و فناورانه پس از ورود به بورس است تا بتوانیم شاخص آن را به عنوان یک شاخص عمومی (public)منتشر کنیم.

مدیرعامل بورس تهران در پایان با تاکید بر ایجاد امید در جوانان ابراز امیدواری کرد؛ این سفر استانی سبب خیر زیاد برای استان سمنان  و به ویژه ایجاد امید برای جوانان سمنانی شود.

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: