کدخبر : 538948

کنترل ریسک، جلب رضایت ذی‌نفعان، توسعه بازار و کسب سود پایدار؛ علت توفیق بیمه "ما" در سال 99

بیمه “ما” با برنامه‌ریزی‌های دقیق و همه‌جانبه در راستای بهبود کیفیت، جلب رضایت هر چه بیشتر ذی‌نفعان، افزایش سود عملیاتی با کنترل مؤثر ریسک، توسعه بازار، رشد بازدهی سرمایه‌گذاری، حفظ ترکیب بهینه پرتفوی، تثبیت بالاترین سطح توانگری، کسب سود پایدار و تامین رضایت سهامداران از سال 1399 سالی متفاوت ساخته که نتیجه آن، مشاهده رشد 60 درصدی در عملکرد شرکت و کاهش نسبت خسارت بوده است.

حجت بهاری فر مدیرعامل و عضو هیات مدیره بیمه “ما” با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی فریاد عزت و آزادگی ملتی شریف، غیور و سرفراز ایران بود، که برگرفته از اصول اعتقادی شیعه و در کلاس درس عاشورای حسینی، رهایی از بند ظلم و ستم را فراگرفت و خود الگویی برای جهانیان شد تا سرمشقی برای تمام آزاداندیشان و استکبارستیزان جهان، به‌ویژه امت اسلامی باشد.

عضو هیات مدیره بیمه “ما” در ادامه با اشاره به رشد عملکردی شرکت افزود: فروش حق بیمه شرکت بیمه “ما” با رشدی 60 درصدی نسبت به دوره مشابه در سال قبل مواجه و از مبلغ  12 هزار میلیارد ریال عبور کرده است. مهم‌ترین اقدام در این حوزه توسعه بازار  و تمرکز بر رشته‌های بیمه‌گری کم ریسک و کنترل ریسک بوده که بر اساس این رهیافت، نسبت خسارت شرکت نیز نسبت به سال 98 معادل دو درصد کاهش‌یافته است. 

بهاری فر در ادامه عنوان کرد: در 10  ماهه امسال، بیمه “ما” حدود یک‌میلیون و 50 هزار فقره بیمه‌نامه به ارزش 12 هزار و 237 میلیارد ریال صادر کرد که این رقم معادل کل فروش سال 1398 بوده و طی ده ماه شرکت توانست رکورد سال 98 را بشکند و در دو ماهه آخر سال که تاثیر بیشتری در کل پرتفوی داشته، ثبت رکورد جدیدی رقم زده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه “ما” با تأکید بر ترکیب مناسب پرتفوی و تامین منافع کلیه ذینفعان تصریح کرد: رشدی که در رشته‌های مختلف رخ‌داده است گویای تمرکز شرکت بر رشته‌های مناسب بیمه‌گری بوده است به‌عنوان نمونه، رشته‌ های  کم ریسکی چون مهندسی با بالاترین رقم رشد، افزایش 187 درصدی، آتش‌سوزی با رشد 118 درصدی، رشته باربری با صعود 86 درصدی و رشته مسئولیت با ثبت رکورد جدید 55 درصدی نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته، بیشترین درصد رشد فروش را در میان سایر رشته‌ها کسب‌کرده‌اند.

حجت بهاری فر با اشاره به توفیق در کاهش نسبت‌های خسارت به کمک مدیریت صحیح ریسک، تشریح کرد: نسبت خسارت شرکت بیمه “ما” در پایان دی‌ماه 1399 به رقم 41 درصد رسیده است. این در حالی است که در دوره مشابه در سال 1398 نسبت خسارت شرکت 43 درصد بوده است. علت این توفیق را باید در پیاده‌سازی مدیریت مناسب ریسک ، حفظ ترکیب بهینه پرتفوی، تمرکز بر فروش پوششهای بیمه ای با رعایت اصول حرفه ای بیمه گری، همراهی شبکه فروش بر شناسایی ریسکهای مناسب و حفظ مشتریان وفادار جستجو کرد.

حجت بهاری فر مدیرعامل و عضو هیات مدیره بیمه “ما” و عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه گران ایران در پایان اظهار کرد: شرکت بیمه “ما” طی ده ماه سالجاری  با انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق، در راستای بهبود کیفیت خدمات و جلب رضایت هر چه بیشتر ذینفعان گام‌های بزرگی در ارتقاء فعالیتهای خود برداشته است. افزایش سود عملیاتی با کنترل مؤثر ریسک و توسعه بازار، رشد بازده سرمایه‌گذاری، حفظ ترکیب بهینه پرتفوی، تثبیت بالاترین سطح توانگری و کسب سود پایدار و تامین رضایت سهامداران ازجمله این اقدامات است که درنهایت سال 1399 را سالی متفاوت با گذشته با ثبت رکوردهای جدید خواهد ساخت.

 

 

پیام_مدیرعامل_دهه_فجر_6728

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه