پیام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت ماه جهانی اتیسم :

کدخبر : 541095

​مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت ماه جهانی اتیسم نوشت: سازمان بیمه سلامت همگام با سایر سازمان‌های حمایتی از افراد دارای اتیسم حمایت کرده و تلاش می‌کند که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، هیچ بیماری مشکلی به جز رنج بیماری نداشته باشد.

محمد مهدی ناصحی در پیامی به مناسبت دوم آپریل ۲۰۲۱ مصادف با ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ نوشت: «بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، تقریبا یک درصد از مردم در جهان مبتلا به اختلال اتیسم هستند براساس برآوردها نزدیک به ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر در کشورمبتلا به اتیسم داریم که از این میزان نزدیک به ۳۰ هزار نفر در کشور شناسایی شده و نیمی از این افراد تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند.

سازمان بیمه سلامت براساس وظیفه ذاتی خود در زمینه حمایت از بیماران و اقشار مختلف جامعه، افراد دارای اتیسم را نیز تحت پوشش قرار داده است. براساس تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی کشور، خدماتی مانند آزمایش‌ها ، تصویربرداری، دارویی و ویزیت‌های تخصصی و فوق تخصصی و همچنین مداخلات توانبخشی شامل کار درمانی، گفتار درمانی، مداخلات رفتاری و آموزشی و مشاوره‌ای مبتلایان به اختلالات اتیسم تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

روز جهانی اتیسم که همزمان با روز طبیعت در ایران برگزار می‌شود، فرصت مناسبی برای حمایت همه جانبه اجتماعی از افراد مبتلا به اتیسم و تشکر و قدردانی از زحمات خانواده‌ها و مربیان و زحمتکشانی است که به این افراد خدمات ارائه می‌کنند.

سازمان بیمه سلامت نیز تمام تلاش خود را برای بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به اتیسم و خانواده های انان انجام داده و این مسیر برای افزایش رضایت مندی این افراد و خانواده‌های آنها ادامه خواهد داشت.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه