رئیس کل بیمه مرکزی در آیین پرداخت خسارات بیمه گذاران توقف ناشی از کسب و کار اپیدمی و پاندمی شرکت بیمه تعاون:

کدخبر : 542345

طراحی بسته های بیمه ای متناسب با نیاز روز جامعه با تکیه بر نیروی انسانی خلاق از مهمترین اهداف صنعت بیمه کشور به شمار می رود.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی دکتر غلامرضا سلیمانی که در جمع اصحاب رسانه و مدیران شرکت بیمه تعاون و همچنین دارندگان بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: نظام بیمه‌ای کشور مبتنی بر اصول حرفه‌ای و حفظ کرامت انسانی بیمه‌گذاران است و طراحی بسته های متنوع بیمه ای با این هدف دنبال می شود.

IMG_20210518_215940_875

 

رئیس کل بیمه مرکزی از شرکت بیمه تعاون به عنوان مجموعه پیشرو در طراحی بیمه نامه ویژه همه گیری ویروس کرونا یاد کرد و گفت: افتخار صنعت بیمه این است که بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی در جهان برای نخستین بار طراحی و به نام میهن عزیزمان ثبت شده است.

وی از مشارکت بیمه مرکزی و شرکت سهامی بیمه ایران در بخش اتکایی این بیمه نامه خبر داد و اظهار داشت: صنعت بیمه در کنار ایفای مسئولیت های اجتماعی خود با ارائه محصولات کاربردی و مبتکرانه به ارتقای سطح امنیت و آرامش در کشور کمک می کند.

رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود طراحی حداقل یک محصول در سال را از تکالیف شرکت‌های بیمه دانست و گفت: خوشبختانه تمامی شرکت های بیمه در بخش های درمانی بیماری کرونا به تعهدات خود عمل کردند و در کنار این مسئولیت برنامه ریزی مناسبی نیز برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با جدیت دنبال می شود.

دکتر سلیمانی با قدردانی از عملکرد برخی رسانه ها در خصوص پوشش مناسب خبری و اطلاع رسانی بیمه نامه های جدید نسبت به ضرورت اطلاع رسانی گسترده تر تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که اتحادیه های صنفی هم در امر اطلاع رسانی به صاحبان حرفه و مشاغل، فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

 

IMG_20210518_215940_244

 

در ادامه این نشست دکتر یونس مظلومی _ مدیرعامل شرکت بیمه تعاون _ با ابراز خرسندی از رضایتمندی بیمه گذاران این طرح از تلاش های بیمه مرکزی برای اجرای مناسب و موفق آن تقدیر کرد.

در پایان این نشست تنی چند از مشمولان دریافت خسارت بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی از صنعت بیمه به عنوان صنعت پیشرو در ارائه خدمات یاد کرده و از جبران بخش مهمی از آسیب‌های اقتصادی و معیشتی ابراز رضایت کردند.

در این آیین که صبح امروز با حضور حداقلی میهمانان و با رعایت تمامی پروتکل های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در برج بیمه مرکزی برگزار شد ده تن از زیاندیدگان ناشی از توقف کسب و کار، چک خسارت خود را دریافت کردند.

شایان ذکر است تا اکنون شرکت بیمه تعاون بیش از پنجاه میلیارد ریال به خسارت دیدگان این طرح نوین بیمه ای پرداخت کرده که روند آن همچنان رو به افزایش است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه