کدخبر : 542971

اکثر بیمه گران به نقش خود به عنوان متخصص خطر، در کنترل خطراتی مانند تغییر اقلیم و از دست دادن تنوع زیستی توجه ندارند.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از واحد بین الملل روابط عمومی بیمه آسیا، بر اساس تحقیقی که از سوی موسسه "شیر اکشن" (ShareAction) در لندن انجام شده است  و بیمه گران را در چهار شاخص اصلی حاکمیت ، تغییرات آب و هوایی ، تنوع زیستی و حقوق بشر رتبه بندی کرده، اکثریت قریب به اتفاق بیمه ها هنوز توسعه روش های خود برای کمک به کاهش از دست دادن تنوع زیستی را شروع نکرده اند.

بنا بر این گزارش، در این تحقیق آمده است اگرچه نسبت به گذشته پیشرفت های زیادی در توجه به تنوع زیستی و حقوق بشر در زمینه تغییرات آب و هوایی حاصل شده است، اما هنوز راهی طولانی در این زمینه در پیش است و بیمه گران می توانند در این زمینه نقش فعالی داشته باشند.

این گزارش می افزاید، طبق این تحقیق هیچ بیمه گری استراتژی جامعی برای اندازه گیری و مدیریت تأثیرات خطرات تحت پوشش خود بر طبیعت ندارد و در مهم ترین موضوعات مرتبط با از دست دادن تنوع زیستی پیشرفتی حاصل نشده است.

بر اساس این گزارش، این تحقیق همچنین نشان می دهد که بیمه گرها هیچ یک از اهداف مهم مربوط به طبیعت از جمله جنگل زدایی، زباله های خطرناک یا استفاده از آب را تعیین نکرده اند و تنها معدودی از بیمه گران گفته اند که در نظر دارند سیاست سرمایه گذاری مسئولانه خود را در مورد تنوع زیستی، در 12 ماه آینده منتشر کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه