کدخبر : 543876

گزارش عملکرد سال گذشته شرکت بیمه تعاون از «بهبود مدت زمان رسیدگی به شکایات و دستیابی به متوسط زمان «یک» روز در این شاخص در چارچوب استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲» خبر داده است. این شاخص در صنعت بیمه، ‌منحصر به فرد است و توانسته بیمه تعاون را به «سرآمد شرکت ها» در این زمینه تبدیل کند، اما جزئیات ماجرا چیست؟

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون ، اطلاعات دریافتی از «شکایات علیه شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۹» نشان می دهد که در این سال تنها ۲۷ مورد شکایت از این شرکت در سامانه بیمه مرکزی ثبت شده است. این عدد زمانی قابل توجه است که بدانیم تعداد شکایات ثبت شده علیه این شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش از آن ۳۴ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، ۵۵ درصد شکایات ثبت شده مربوط به رشته «پر شکایت» بیمه های اتومبیل است، به طوری که رشته های زندگی، حوادث، مهندسی و حوادث راننده، هر کدام فقط یک مورد شکایت داشته اند. سهم شرکت بیمه تعاون از کل شکایات ثبت شده در صنعت بیمه کمتر از یک درصد است.

مهمترین بخش گزارش بیمه مرکزی از شاخص «شکایات» در بیمه تعاون، مربوط به سرعت رسیدگی به شکایات است. آن طور که گزارش حکایت می کند، شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ظرف «یک روز» به شکایات واصله رسیدگی و نتیجه آن را اعلام کرده است،‌ در حالی که این زمان در سال قبل آن ۹ روز بوده است. کاهش ۸ روزه زمان رسیدگی به شکایات و رساندن آن به کمترین میزان ممکن،‌ باعث شده است این شرکت در شاخص مذکور وضعیت «بسیار مطلوب» را شاهد باشد.

بیمه مرکزی پیشتر گزارش شکایات رسیده علیه شرکت ها،‌ زمان رسیدگی به شکایات و نیز نتیجه بررسی پرونده های شکایتی را به صورت عمومی منتشر می کرد، اما مدتی است که این روند متوقف شده است. این گزارش در بسیاری از موارد، مرجع خوبی برای بیمه گزاران پیش از عقد قرارداد با شرکت های بیمه بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه