منتظر گزارش ۹ ماهه بیمه "ما" باشیم؟

کدخبر : 550615

بیمه ما در دوره 6 ماهه منتهی به شهریور به سود خالص حدود 298 میلیارد تومانی (معادل 744 ریال به ازای هر سهم) دست یافت که رشد 24 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می دهد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از اخبار پولی مالی، بیمه ما در آذر ماه ۱۴۰۰به میزان ۲۶۴ میلیارد تومان حق بیمه جدید صادر کرد. با این وجود این رقم ۸ درصد بیشتر از حق بیمه صادر شده این شرکت در آبان ماه ۱۴۰۰ است (این عدد در ماه گذشته حدود ۲۴۸ میلیارد تومان بوده است). شرکت در این ماه تراز مثبت %۱۵۹ را ثبت نموده است. در سبد محصولات بیمه ما، بیمه آتش سوزی، با حدود ۸۲ میلیارد تومان، بیشترین سهم از حق بیمه‌های صادر شده را به خود اختصاص داد. بیمه زندگی- غیر اندوخته دار با ۴۳.۵ میلیارد تومان در رده دوم جای گرفت و بیمه شخص ثالث، رده سوم را با ۳۶ میلیارد تومان متعلق به خود کرد.

بیمه ما در آذر ماه ۱۰۳ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که این مبلغ نسبت به آبان ماه ۱۴۰۰، ۳ درصد کاهش یافته است. میزان حق بیمه صادره بیمه ما از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال با رشدی ۷۲ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال بالغ بر یک هزار ۸۶۸ میلیارد تومان برآورد شده است (این عدد در مدت مشابه سال گذشته حدود یک هزار و ۸۹ میلیارد تومان بوده است).

نکته مهم: از مبلغ ۲.۶۷۴.۶۵۶ میلیون ریال حق بیمه صادره آذرماه، مبلغ ۴۳۱.۲۴۷ میلیون ریال مربوط به حق بیمه سنوات آتی است. با توجه به ویژگی شرکتهای بیمه و عدم توزیع یکنواخت حجم فعالیت ها و همچنین وجود خسارت های بزرگ ناگهانی، گزارش های آماری یک ماهه نمی تواند مبنای تحلیل و قضاوت قابل اتکا باشد.

بیمه ما در دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور به سود خالص حدود ۲۹۸ میلیارد تومانی (معادل ۷۴۴ ریال به ازای هر سهم) دست یافت که رشد ۲۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می دهد. مبلغ درآمد حق بیمه ناخالص شرکت در این دوره نسبت به دوره مشابه سال گذشته تقریبا ۲ درصد افزایش یافت و به حدود ۳۷۱.۵ میلیارد تومان رسید.

بیمه ما از منظر تکنیکال پس از اصلاح قیمتی که داشته در شرایط کنونی در محدوده حمایتی قابل توجهی قرار دارد و از حمایت مووینگ اوریج ۲۰ روزه برخوردار است و می توان گفت همچنان در یک اصلاح زمانی قرار دارد و با در نظر گرفتن معاملات چند روز اخیر نماد می توان انتظار یک روند متعادل و مثبت را با هدف قیمتی ۵۴۰ تومان برایش متصور شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید