با بررسی عملکرد شرکت بیمه دی مشخص شد:

کدخبر : 562015

شرکت بیمه دی در سال گذشته توانست به سود خالص ۳.۵۰۰ میلیارد ریالی و در فصل بهار سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 95.07% افزایش سودمحقق شده را داشته که نمایانگر فعالیت ها و برنامه ریزی های مثبت سوددهی در چارچوب عملیات بیمه‌گری است.

به گزارش شما و اقتصاد:  شرکت بیمه دی با بیش از ۱۶ سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه با جذب نیروهای متخصص و اتخاذ راهبردی مدرن و برنامه ریزی دقیق در حال ارائه خدمات بیمه ای است. این شرکت در سال گذشته توانسته از طریق عملیات بیمه گری به کسب سود دست یابد. اقداماتی که سبب شده «ودی» ۲۷۷ ریال سود در ۳ماهه نخست امسال در فصل بهار محقق کند که بر این اساس ۱۶۴۹ میلیارد ریال سود خالص دارد.

گزارش صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۰ در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دی (سهامی عام) نشان از دستیابی این شرکت به سود خالص حدود ۳.۵۰۰ میلیارد ریال (معادل ۵۸۸ ریال به ازای هر سهم)  در سال گذشته دارد که بر همین اساس و باتصویب مجمع بالغ بر ۲.۱۵۰ میلیارد ریال (به ازای هر سهم ۳۶۰ ریال) آن را بین سهامداران تقسیم نمود.

با توجه به استراتژی‌های تدوین شده برای سال جاری، بیمه دی افزایش خرده فروشی در رشته‌های کم ریسک را در دستور کار خود قرار داده است. قرارداد درمان تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران که به جای سالانه به صورت پنج ماهه منعقد شده بود، دلیل کاهش سهم بیمه دی از بازار بیمه بوده است. موضوعی که معاون مالی و اقتصادی بیمه دی به آن اذعان کرده و می‌گوید: «این در حالی است که نرخ رشد حق بیمه‌هیا شرکت در سایر قراردادها (به غیر از بنیاد شهید) و خرده فروشی، در سال ۱۴۰۰ معادل ۸۷ درصد بوده است.

با بررسی عملکرد سه ماهه ابتدایی سال جاری مشخص شد که شرکت بیمه دی در دوره 3 ماهه منتهی به تاریخ 31 خرداد ماه 1401 به ازای هر سهم 277 ریال سود محقق کرده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل (95.07%) افزایش داشته است.

بر همین اساس می‌توان گفت که «ودی» با تغییرات موثر و اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده توانسته به سود خالص 164.9 میلیارد تومان با رشد 95.72% نسبت به مدت مشابه سال گذشته، دست یابد. همچنین سود عملیاتی شرکت بیمه دی در سه ماهه نخست امسال 199 میلیارد تومان بوده که 128.48% رشد را نسبت به فصل بهار سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد. سرمایه این شرکت در حال حاضر 595 میلیارد تومان است که بدون تغییر بوده است.

تعداد سهام شرکت بیمه دی 5,950,000,000 سهم است و سود هر سهم محاسبه شده 277.19 ریال در حال حاضر می‌باشد. نسبت P/E قیمت به سود هر سهم: 14.19 و نسبت P/E گروه هم 29.59 است.

نماد ودی در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی به جزتامین اجتماعی فعال است و در فرابورس ثبت نماد شده است. ودی جزو شرکت های متوسط بازار سرمایه می باشد که از لحاظ ارزش شرکت در رتبه 10 گروه خودش و در رتبه 266 کل بازار قرار دارد.

طی معاملات امروز، به اندازه 0.27 برابر حجم مبنا، سهام بین خریداران و فروشندگان مبادله شده است.

اندیکاتور RSI روی عدد 32.25 ایستاده و اندیکاتور MFI روی عدد 41.2 ایستاده‌اند که در منطقه متعادل است و هیچ نشانه ای مبنی بر ورود یا خروج از آن دیده نمی‌شود.

سیگنال خرید میانگین های متحرک ۵۵ و ۲۰۰ روزه به همراه سیگنال خرید استوکاستیک قبلا صادر شده است و سیگنال این اندیکاتور همچنان، وضعیت خرید می باشد. Stochastic RSI امروز، سیگنال خرید صادر کرده است.

نسبت P/E نماد ودی برابر با عدد 5.42 است که نسبت به بسیاری از نمادها، فوق العاده است و سهامداران می توانند نسبت به دریافت سود نقدی بیشتر در پایان سال مالی اطمینان بیشتری داشته باشند. نسبت قیمت به حقوق صاحبان سهام یا P/B شرکت بیمه دی، عدد 1.67 را نشان می دهد که یک نسبت بسیار خوب و جالب توجه است.

سودهای فعالیت ‌های بیمه ‌ای شرکت طبق صورت های مالی حسابرسی شده سال گذشته نمایانگر این موضوع است که شرکت بیمه دی از جمله شرکت های بیمه ای است که از عملیات بیمه گری خود سود کسب کرده اند.

براساس اطلاعات سه ماهه سال ۱۴۰۱ مندرج در سایت کدال بورس، شرکت بیمه دی با صدور حق بیمه‌ای بالغ بر 73.728 میلیارد ریال تاکنون در جایگاه اول در بین شرکت های بیمه خصوصی قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه