معاون پیشگیری و خدمات پایه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران مطرح کرد:

پیشگیری نخستین در سلامت آینده افراد موثر است

پیشگیری نخستین در سلامت آینده افراد موثر است
کدخبر : 599259

معاون پیشگیری و خدمات پایه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیشگیری نخستین در سلامت آینده افراد موثر است.

 

به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، فرشید عابدی در نشستی که با حضور مدیر کل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران، مدیر کل، معاونین و روسای ستادی اداره کل بیمه سلامت گیلان برگزار شد گفت: رویکرد پیشگیرانه یکی از رویکردهایی است که سازمان های بیمه گر پایه باید با برنامه ریزی مدون و طولانی مدت دنبال کنند.

وی افزود: آموزش همواره نقش مهمی در تحقق اهداف و برنامه ها دارد. پیشگیری و توجه به آن در سلامت آحاد جامعه بسیار مهم و حیاتی است.

عابدی خاطرنشان کرد: پیشگیری اولیه همواره باید مورد توجه قرار گیرد و روزهای آغازین یعنی 270 روز رشد جنین در شکم مادر و تا دو سالگی که هزار روز اول زندگی است، نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای دیگر مورد توجه است.

وی در ارتباط با افزایش وسایل ارتباط جمعی برای کودکان و آسیبی که بر روی آنها می گذارد گفت: مطالعات بسیاری در همین ارتباط انجام شده است، به ویژه درخصوص استفاده از گوشی های همراه هوشمند که اگر مدت آن بیش از 4 ساعت در روز باشد اعتیاد محسوب می شود و حتی افرادی که مداوم از تلفن همراه استفاده می کنند بعدها دچار اختلالات اضطرابی، افسردگی و گوشه گیری می شوند.

عابدی یادآور شد: توجه به پیشگیری در سند چشم انداز سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه هفتم توسعه و اساسنامه سازمان بیمه سلامت کاملاً مشخص است و این فرصت خوبی است که با حمایت های همه جانبه و نگاه ویژه ای که سازمان بیمه سلامت ایران برای گسترش پیشگیری و آموزش دارد بتوانیم گام های مهمی در این راستا برداریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: