تناسب شغل و زندگی اجتماعی کارگران برای کروز مهم است

تناسب شغل و زندگی اجتماعی کارگران برای کروز مهم است
تناسب شغل و زندگی اجتماعی کارگران برای کروز مهم است

به گزارش شما و اقتصاد: در کروز افراد با تحصیلات مختلف مشغول به کار می‌شوند

منوچهر سلطانی معاون منابع انسان شرکت صنایع تولیدی کروز گفت: پیرو فرآیند جذب از خرداد سال گذشته حدود 5300نفر در مشاغل واحدهای مختلف کروز به کار گرفته شدند که از این تعداد 4800نفر در خط تولید و 140نفر در دیگر بخش‌های شرکت جذب شدند. 

دیگران چه می خوانند:

وی در خصوص نحوه جذب نیروهای نخبه گفت: یکی از اقدامات حضور در نمایشگاه کار بود که بیشترین اقبال را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبه به خود اختصاص داد؛ در بخش منابع انسانی تلاش می‌کنیم که انتظارات مدیران ارشد را برای جذب نیروهای کارآمد و ایجاد نشاط و رضایت کاری پرسنل فراهم کنیم.

سلطانی در پاسخ به سوالی درباره جذب افرادی که به هر دلیل فاقد تحصیلات دانشگاهی هستند، گفت: در کروز افراد با تحصیلات مختلف به کار گرفته می‌شوند. در این شرکت حتی نیروهای دیپلم و زیردیپلم پس از گذراندن دوره‌های آموزشی شاغل می‌شوند؛ البته فقط آموزش کافی نیست بلکه ایجاد انگیزه در بین پرسنل بوجود آوریم.

 نظام پرداخت حقوق در کروز نظام مند است

وی  به موضوع پرداخت حقوق در شرکت صنایع تولیدی کروز اشاره و بیان داشت: تمامی مطالبات پرسنل در موعد مقرر پرداخت می‌شود،  همچنین در خصوص ارتقای شغلی که بررسی آن بر عهده کمیته ویژه‌ای در این زمینه است که در آن همه پرسنل کروز فرصت برابر دارند.

او به طرح طبقه‌بندی مشاغل که اجرای آن در سال جاری محقق می‌شود، اشاره و تاکید کرد: در این طرح دارای یک نظام حقوق و دستمزد می‌شویم که بر مبنای آن ویژگی‌های مشاغل ارزشیابی و به یک جدول پرداخت متصل می‌شود و یک سیستم حقوق و دستمزد کاملا ارزیابی شده و نظامند داریم و تضمین می‌کند همه همکاران به لحاظ پرداخت وضعیت مناسبی داشته باشند.

او با توجه به اینکه در مجموعه شرکت صنایع تولیدی کروز بیش از 70 درصد از پرسنل را بانوان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد:  شرایط امنیت شغلی و روانی مناسب و سرویس ایاب ذهاب نیز ذ در نظر گرفته شده است. 

** در پی ایجاد تناسب بین شغل و زندگی هستیم

سلطانی با تاکید بر اینکه شرکت صنایع تولیدی کروز کار را جدا از زندگی نمی‌بیند و محل کار به نوعی محل زندگی نیز است، تصریح کرد: در تلاش هستیم تناسب شغل و زندگی به حد ایده‌ال برسد. برای مثال حتی برای بانوان باردار مشاغل سبک‌تری در نظر گرفته می‌شود.

معاون منابع انسانی کروز با اشاره به اینکه همه ما در شرکت کروز مسئولیت داریم درک جامع تری نسبت به اینکه آن کاری که می‌کنیم چه نقشی در آن محصول و آن محصول چه نقشی در جامعه دارد داشته باشیم، خاطرنشان کرد:  این موضوع است که به زندگی ما معنی و ما را وادار می‌کند که نقشمان را تغییر دهیم و اگر لازم است یک شایستگی و توانمندی را در خودمان بوجود آورده و بتوانیم در موقعیت‌های مختلف کار کنیم.

تناسب شغل و زندگی اجتماعی کارگران برای کروز مهم است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟