کدخبر : 543846

به گزارش شما و اقتصاد: پروژه حفاظت پیشگیرانه و فاز آمادگی سطوح مختلف مدیریت بحران در کاخ موزه صاحبقرانیه مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران آغاز شد.

به گزارش شما و اقتصاد:  در راستای برنامه‌ ها و اهداف کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پروژه حفاظت پیشگیرانه و فاز آمادگی سطوح مختلف مدیریت بحران در کاخ موزه صاحبقرانیه با طرح و نظارت کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه و با همکاری کمیته های اصلی و اجرایی مجموعه نیاوران آغاز شد.

بر اساس این گزارش، این پروژه بخش ها و سطوح مختلف مطالعاتی و عملیاتی را در این کاخ موزه در بر می گیرد که از آن جمله می توان به انجام مطالعات آسیب شناسی و شناسایی عوامل آسیب با رویکرد حفاظت پیشگیرانه، تنظیم و تکمیل چک لیست های مدیریت بحران در بخش معماری و زیرساخت های الکتریکال و مکانیکال، گالری ها و فضاهای نمایشی، آثار نمایشی و داخل مخازن، تزئینات، دسترسی ها و سیستم های اعلام و اطفاء حریق اشاره نمود.

20210710_112837

همچنین انجام تست غیر مخرب NDT الکتریکال و رطوبتی، فیلترینگ هواسازها، بررسی و استحکام بخشی اتصالات آثار نمایشی، اصلاح نورپردازی با استفاده از نورهای SMD، شناسایی عوامل بیولوژیک و رفع آن، بسترگذاری، اصلاح چیدمان های دارای همجواری کاتالیزوری، بررسی وضعیت مخازن و رفع عوامل آسیب، تقسیم بار مخرب آثار نمایشی بر اساس محاسبه نقاط و اجرای اتصالات تکیه گاهی و اجرای فیلتر بر تکیه گاه تابلوهای نقاشی از دیگر اقداماتی است که در این پروژه صورت می گیرد.

پروژه حفاظت پیشگیرانه و آمادگی مدیریت بحران در کاخ موزه صاحبقرانیه آغاز شد (3)

علاوه آن، کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه در بخش سطوح نیز به آماده سازی جهت مدیریت بحران در کاخ موزه صاحبقرانیه می پردازد و در این راستا، بررسی دسترسی ها و رفع موانع، نشانه گذاری مسیرهای دسترسی خروج اضطراری، جانمایی تابلوهای اطلاعات اضطرار بحران، جانمایی و نشانه گذاری مکان امن، تعیین نقشه های مسیر جهت تردد خودروهای امدادی و بررسی سیستم های اعلام و اطفاء حریق همراه با نقشه های جانمایی انجام می شود.

خاطر نشان می سازد بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این کمیته، همزمان با اجرای این پروژه، امر آموزش تخصصی امنای اموال و مسئولین موزه ها و دیگر کارشناسان مجموعه، در قالب کارگاه های نظری و عملی صورت می پذیرد.

 

 

 

 

 

روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه