قیمت دلار | بازار ارز

اخبار اقتصادی| کاهش قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟| قیمت دلار امروز

اخبار اقتصادی| کاهش قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟| قیمت دلار امروز
کدخبر : 586282

علت نوسانات قیمت دلار چسیت.در چند روز گذشته قیمت دلار نوسان بسیار زیادی را ثبت کرد و در دو کانال مختلف رفت و برگشت داشت.

به گزارش شما و اقتصاد : روز گذشته قیمت دلار کار خود را با 51 هزار و 800 تومان آغاز کرد اما در ادامه روز روند قیمت دلار کاهشی بود تا جایی که دلار امروز به کف کانال 51 هزار تومان رسید.قیمت دلار امروز 8 آبان 1402 حدود 51 هزار و 150 تومان است. این در حالی است که روز شنبه قیمت دلار کانال 52 هزار تومان را فتح کرده بود. اما قیمت دلار ظرف دو روز کاهش حدود هزار تومانی داشت.

روز شنبه افزایش حملات در نوار غزه بازار را افزایشی کرد. اما چه اتفاقی رخ داد که قیمت دلار کاهشی شد؟ البته در روز گذشته اخباری درباره احتمال فروکش کردن آتش جنگ حماس و اسرائیل شنیده شده. روز گذشته نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد اسرائیل طرح‌ حمله زمینی گسترده به غزه را متوقف کرده است. از طرف دیگر اعلام شد که قرار است مذاکراتی میان حماس و اسرائیل انجام شود و در این مذاکرات قطر حکم میانجی را دارد. این اخبار کمی از تنش و اضطراب موجود در بازار ارز کم کرده است.

البته خبر دیگری هم روز گذشته به بازار ارز مخابره شد و آن هم باقی ماندن نام ایران در لیست سیاه FATF بود. البته این خبر نتوانست تاثیر افزایشی بر بازار ارز بگذارد و علی رغم آنچه انتظار می‌رفت، همزمان با انتشار این خبر، قیمت دلار نزولی شد که این کاهش تحت تاثیر فعالیت‌های بازارساز و اخبار مربوط به غزه بود.

به همین دلیل باید گفت بازار تحت تاثیر تحولات خاورمیانه میل به افزایش قیمت دارد و علت رشد قیمت دلار همین مساله است. اینکه بازار احساس ناامنی دارد و با هر تغییری قیمت دلار میل به افزایش پیدا می‌کند. اما در سوی دیگر، در داخل بازارساز در تلاش است که مانع رشد قیمت دلار شود و سعی می‌کند و با تزریق ارز به بازار مانع رشد بیشتر شود. به خصوص در شرایطی که معامله‌گران می‌گویند اگر دلار به میانه کانال 52 هزار تومان برسد و در این کانال تثبیت شود، احتمال صعود بیشتر قیمت دلار وجود دارد.

اما قیمت دلار قرار است به چه سمتی حرکت کند؟

قیمت دلار در بازار هرات امروز کاهشی بود و در میانه روز وارد دلار 50 هزار تومان شد. بنابراین پیش بینی قیمت دلار تهران از مسیر دلار هرات نشان می‌دهد که قیمت دلار امروز همچنان کاهشی است و احتمالا دلار وارد کانال 50 هزار تومان می‌شود.

اما از طرف دیگر معامله‌گران ارزی معتقدند که بازار همچنان گوش به زنگ اخبار مربوط به غزه است و اگر امروز تنش میان دو طرف ماجرا بالا بگیرد، این خبر در کنار خبر باقی ماندن ایران در لیست سیاه FATF می‌تواند بازار را افزایشی کند و دلار را در کانال 51 هزار تومان نگه دارد. اما بعید است که در چند روز آینده دلار وارد کانال 52 هزار تومان شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: