متروی تهران/

کدخبر : 548479

وقتی متروی تهران برای سودجویان به بن بست می رسد

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از مهرگان پرس، چند ساعتی از انتصاب مدیرعامل متروی تهران نمی گذرد ،جوانی که با نگاهی به کارنامه وی به خوبی در خواهی یافت در عین جوانی پخته است و سرشار از تجربه ... .

اما اینبار مخالفان تغییر و تحولات سازنده با شانتاژ بر روی مسایل فرعی می خواهند اصل شایسته سالاری را زیر سوال ببرند و سرنا را از سر گشادش بدمند.

از روزهای نخستین شروع به کار دکتر زاکانی به عنوان شهردار تهران حاشیه سازان دست به کار شدند و برای هر اقدام و قدم وی حرف ها و حدیث ها تراشیدند و به گمان واهی خود تلاش کردند تا شهرداری تهران را از متن خارج کنند غافل از آنکه متولی امر گوشش بدهکار حواشی نیست و اهداف را بر افراد ترجیح می دهد .

زاکانی که خودش دوران دیده بود و پر هرگز کوچکترین واکنشی به حرفهای پر از تهی نشان نداد و نمی دهد و آنچه را و آنکه را برای توسعه شایسته ببیند در راس قرار می دهد حتی اگر به مذاق خیلی ها خوش نیایید .

در انتصاب اخیر وی نیز باز هم جنجال آفرینان که تا کنون سنگشان به تیر خورده و کیسه منافع شان را تهی دیدند باز از درب تازه ای وارد شدند و با تخریب های ناشیگرانه مدیرعامل تازه منصوب شده متروی تهران را به باد انتقاد گرفتند، غافل از آنکه سوابق اجرایی و عملیاتی جوان برومندی چون شایسته اصل خود سندی است محکم برای بسته شدن دهان یاوه گویانی که از سر نادانی مهملات می بافند .

مدیرعامل بهره‌برداری از متروی تهران شاید و به جرات بشود گفت یکی از اولین مدیران این حوزه است که علم مدیریت را از بر دارد و با درهم آمیختن تجربه ایده های نو و خلاقانه ای را به منصه ظهور خواهد رساند .

تغییراتی که خیلی زودتر از تصور کج اندیشان حاصل می شود تا گواهی باشد بر شایسته سالاری و جوان گرایی و دمیدن روح جوانی بر پیکره مدیریتی در سطوح مختلف شهر تهران.

بی توجه به گزافه گویی ها و اظهار نظر های عجیب خواهیم دید که این حوزه با شایسته به شایستگی شاهد تغییر و تحول خواهد بود و آن روز ها هم خیلی دور نیست ... .

گفتنی است مدیرعامل بهره برداری از متروی تهران مهدی شایسته اصل است که به تازگی منصوب شد وی دارای مدرک کارشناسی: مهندسی صنایع – برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها،کارشناسی ارشد : برنامه ریزی سیستم های اقتصادی،دکتری: دوره DBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است

اهم فعالیت های اجرایی:

مشاور و مدیرکل دفترحوزه ریاست مجلس شورای اسلامی

مدیرکل برنامه ریزی ونظارت حوزه ریاست سازمان صداوسیما

معاون طرح و برنامه وبودجه سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی

رئیس دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی- مرکز مطالعات و برنامه ریزی

دبیرنخستین جشنواره شهید مدرس-گفتمان سازی مجلس تراز انقلاب اسلامی

رئیس مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه

مشاور و مدیرکل حوزه ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی

کارشناس بررسی سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی

مجری طرح یکپارچه سازی و مانیتورینگ شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران- مدیرعامل شرکت پتروسازه پلاس

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت پیشران کسب و کار شریف-هلدینگ دانش بنیان می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه