کدخبر : 535864

به گزارش شما و اقتصاد: این شرکت در حال احداث طرح ۵ میلیون تنی کنسانتره بوده که در قالب دو خط تولیدی صورت می گیرد و طبق پیش بینی ها، این دو خط تولید تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و هزینه های صرف شده جهت دو خط تولید کنسانتره تا پایان شهریور ماه به ۳۳.۰۰۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش شما و اقتصاد: شرکت فولاد سنگان خراسان که تقریبا ۱۰۰ درصد از سهام آن متعلق به فولاد مبارکه اصفهان بوده در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۵.۸۰۰ میلیارد ریالی شده است.

سود خالص محقق شده نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ افزایش ۲۹۰ درصدی را نشان می دهد.

علت اصلی رشد سودآوری شرکت را می توان در افزایش مقادیر فروش گندله (به عنوان محصول اصلی) و همچنین رشد محسوس نرخ فروش گندله عنوان کرد.

در ۶ ماهه نخست امسال این شرکت موفق به فروش یک میلیون و ۴۶۰ هزار تن گندله شده که این رشد ۶۰۰ هزار تن بیشتر از سال گذشته بوده است.

مبلغ درآمد های عملیاتی محقق شده در ۶ ماهه اول امسال به ۲۳ هزار و ۳۲ میلیارد ریال رسیده و ظرفیت اسمی تولید گندله این شرکت معادل ۵ میلیون تن بالغ می شود که با توجه به اینکه طرح آن در سال قبل به بهره برداری رسیده است، در سال آینده میزان تولید به نزدیک ظرفیت اسمی خواهد رسید.

همچنین این شرکت در حال احداث طرح ۵ میلیون تنی کنسانتره بوده که در قالب دو خط تولیدی صورت می گیرد و طبق پیش بینی ها، این دو خط تولید تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و هزینه های صرف شده جهت دو خط تولید کنسانتره تا پایان شهریور ماه به ۳۳.۰۰۰ میلیارد ریال رسید.

در صورت افتتاح طرح های کنسانتره سازی و همچنین افزایش تولید گندله شرکت، سودآوری شرکت رشد محسوسی را تجربه خواهد کرد. لازم به ذکر است که بخش عمده ی گندله تولیدی شرکت به فولاد مبارکه اصفهان که سهامدار اصلی شرکت محسوب می گردد، ارسال می شود.

 

 

دنیای معدن

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه
  روی خط رسانه