وزیر راه خبر داد؛

کدخبر : 540821

وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای توسعه ناوگان ریلی در سال ۱۴۰۰ و فراهم شدن امکان جابجایی ۱۰۰ میلیون تن بار در سال از طریق شبکه ریلی خبر داد و گفت: مسیرهای راه‌آهن به چشمه‌های بار متصل می‌شوند.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی»  از برنامه‌های این وزارتخانه برای شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود:‌ امسال چشمه‌های بار از طریق راه‌آهن بیش از گذشته به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد.

 

وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی افزود: اکنون بخش ریلی کشور در مسیر تحول قرار گرفته و استقبال از سرمایه‌گذاری در این بخش، روز به افزایش است و این مسیر در سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

به گفته اسلامی؛  اکنون شرکت‌های ریلی جدید مایل هستند در بخش حمل و نقل ریلی وروده کرده و در این عرصه فعال شوند که تقاضای این شرکت ها از مرز ۲۰ هزار واگن نیز عبور کرده است.

وی افزود: بنا داریم در سال جدید توسعه ناوگان و توسعه زیرساخت‌های ریلی همچنان پرشتاب ادامه یابد و خیلی زودتر از تصور، حجم جابجایی بار با راه‌آهن به ۱۰۰ میلیون تن در سال برسد.

اسلامی، اتصال راه‌آهن به چشمه‌های بار را یکی از ضرورت‌ها و اهداف وزارت راه و شهرسازی در سال جدید دانست و افزود: با این اقدام می‌توانیم ایمنی،  ارزانی و تسهیل در حمل‌ونقل راه آهن که لازمه آن، گسترش حمل‌ونقل ریلی است را بیش از بیش فراهم کنیم.

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه