در نشست شورای راهبری سرمایه گذاری امید و توسعه معادن و فلزات مطرح شد:

گسترش همکاری های دو هلدینگ بزرگ کشور در حوزه معدن، صنایع معدنی وفولادی

گسترش همکاری های دو هلدینگ بزرگ کشور در حوزه معدن، صنایع معدنی وفولادی
کدخبر : 542704

به گزارش شما و اقتصاد: جلسه شورای راهبری شرکتی دو هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری امید و توسعه معادن و فلزات صبح روز یکشنبه 9 خرداد در محل سالن جلسات «ومعادن» برگزار شد.

به گزارش شما و اقتصاد: در این نشست، مدیران عامل دو هلدینگ یاد شده و برخی مدیران عامل و معاونین شرکتهای زیرمجموعه و سرمایه پذیر آنان حضور یافته و در خصوص وضعیت طرح های توسعه، فرصت ها، چالش ها و مسایل روزصنعت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

موازنه و تکمیل زنجیره تولید، اولویت بندی طرح های توسعه، چالش ها  و راهکارهای تأمین انرژی، بومی سازی تجهیزات و ماشین آلات، زمینه های مشارکت و همکاری شرکتهای بزرگ معدنی و صنعتی زیرمجموعه و لزوم توجه به منافع ملی با لحاظ نمودن حداکثر سودآوری برای سهامداران از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در ادامه، مدیران شرکتهای گل گهر، چادرملو، گهرزمین، پامیدکو و همراه گزارش کلی طرح های توسعه ای شرکتها را ارائه نموده و به سوالات حاضرین پاسخ گفتند. 

دکتر مدرس خیابانی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری امید در این جلسه گفت: هلدینگ امید با مجموعه ومعادن فارغ از مرزبندی ها نهایت هماهنگی و همفکری را خواهد داشت. چرا که ومعادن را یک مجموعه تخصصی می دانیم و در راستای سیاستهای جاری خود در بحث های تامین مالی و سایر حمایت ها و هماهنگی های لازم حداکثر همکاری را با یکدیگر معمول خواهیم داشت. 

وی افزود: به عنوان دو هلدینگ تاثیر گذار در حوزه معدن و صنایع معدنی ما باید تلاش کنیم حلقه اتصال بخش های مختلف زنجیره تولید با یکدیگر بوده و سیاستگزاران را در اتخاذ تصمیمات بهتر یاری کنیم. 

دکتر امیر حسین نادری مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات نیز ضمن اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب مدیران شرکتها و اثرات مثبت و ملموس آن در صنعت گفت: بالا رفتن قیمت جهانی محصولات معدنی نظیر کنسانتره، گندله و... در حال حاضر برای شرکتهای فعال در زنجیره یک فرصت است. رسالت ملی ما این است که فضایی را فراهم آوریم تا سرمایه های خرد موجود را جمع آوری نموده و تبدیل به پروژه ملی کنیم. 

وی افزود: هماهنگی بین شرکتهای بزرگ ضمن تأمین سودآوری بیشتر برای سهامداران، در نهایت ارتقاء منافع ملی را در حوزه صنعت به همراه دارد. 

دکترنادری از شرکتهای گروه خواست روی توسعه بومی سازی تجهیزات صنایع معدنی با محوریت شرکت پامیدکو به صورت ویژه کار کنند. همچنین تکمیل زنجیره تولید را در شرکتهای گروه از اولویت های مهم هلدینگ برشمرد. 

IMG-20210530-WA0083

در این جلسه بر لزوم تدوین سند توسعه مشترک این دو هلدینگ بزرگ صنعتی و معدنی کشور تاکید شد.

روابط عمومی شرکت توسعه معادن و فلزات

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: