در بررسی دستاوردهای شرکتهای تابعه هلدینگ سیمانی شستا(سیتا) در دو سال اخیر مشخص شد:

کدخبر : 544496

شرکت سیمان صوفیان از جمله شرکت های تابعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر ۱۰۶۹ درصد رشد داشت و توانست در سال ۹۹ رکورد تولید از بدو تاسیس را بشکند.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، ولی اله اخلاقی فرد، مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان با تقدیر از برنامه ریزی ها و استراتژی های شرکت سرمایه گذاری تامین و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، گفت: در شرایطی که کشور سال های سختی را به لحاظ اقتصادی سپری می کند، سیمان صوفیان با حمایت های شستا و سیتا موفق به کسب رکوردهای ماندگاری در تاریخ خود شد.

 

سیمان صوفیان

مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان با اشاره به ۱۰۶۹ درصد رشد سودخالص سیمان صوفیان طی دو سال اخیر گفت: افزایش ۲۷ درصدی رشد تولید نسبت به سال ۹۸ و ۳۵ درصدی نسبت به متوسط تولید در سه سال گذشته، افزایش ۱۰ درصدی حاشیه سود عملیاتی و ۲۱ درصدی حاشیه سود خالص و کاهش دوره وصول مطالبات از ۶۸ روز به ۹ روز و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹ از جمله مهمترین دستاوردهای سیمان صوفیان در دوره اخیر است.

وی افزود: علاوه بر این کاهش ۷۷ درصدی مطالبات شرکت نسبت به دوره مشابه در سال قبل، افزایش ۴۱۷ درصدی وجه نقد حاصل از فعالیت های عملیاتی شرکت، استفاده از پاور دک (جهت ایجاد ستون هوا) در چال های انفجاری برای اولین بار در صنعت سیمان کشور از دیگر دستاوردهای این شرکت در دو سال های اخیر است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه