در بررسی دستاوردهای شرکتهای تابعه هلدینگ سیمانی شستا(سیتا) در دو سال اخیر مشخص شد

کدخبر : 544497

شرکت سیمان غرب از جمله شرکت های تابعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر ۱۹۳ درصد رشد داشت.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از  روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، مسعود جلیلیان، مدیرعامل شرکت سیمان غرب با اشاره به این که افزایش سوددهی و بهبود روند فروش در سیمان غرب به دلیل رهنمودهای مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیمان تامین است، گفت: افزایش سود ناخالص از ۳۹ درصد به ۴۵ درصد و سود خالص از ۲۵ درصد به ۳۱ درصد، افزایش ۲۶ درصدی فروش مقداری صادراتی در راستای ارتقای بازارهای صادراتی و افزایش ارزآوری برای کشور و افزایش ۱۳۸ درصدی وجه نقد حاصل از فعالیت های عملیاتی شرکت بخشی از دستاوردهای سیمان غرب در دو سال اخیر است.

 

سیمان غرب

وی همچنین به کاهش دوره وصول مطالبات تجاری از ۶۰ روز به ۱۳ روز و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: افزایش نرخ بازده دارایی ها از ۲۳ به ۳۳ و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام از ۳۶ درصد به ۵۷ درصد نیز در همین دوره محقق شده است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.


 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه