درتعطیلات نوروز صورت گرفت:

کدخبر : 554858

بیش از 20 هزار گردشگر در ایام تعطیلات عید نوروز با حضور در معدن چغارت شهرستان بافق، هیجان یک گردشگری صنعتی متفاوت را تجربه کردند.

به گزارش شما و اقتصاد: به گفته مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، بازدید از معدن چغارت با اقبال خوبی از سوی گردشگران روبه‎رو شده و ۲۰هزار و ۳۱۶ نفر از بخش‌های مختلف این معدن بازدید کرده‌ و در جریان این اتفاق ۵۴۹۱ خودرو هم در محدوده معدن آمد و شد داشته‌اند.

70

پیت چغارت، موزه سنگ و معدن و کارخانه گندله‌سازی سه‌چاهون بخش‌هایی از معدن است که گردشگران در آن‌حضور پیدا کرده و تجربه‌ای متفاوت در عرصه گردشگری صنعتی را کسب کرده‌اند.

آن‌طور که حمیدیان می‌گوید، شرکت سنگ آهن مرکزی قصد دارد فرصت‌های مناسبی را برای بازدید گردشگران از این معدن فراهم سازد تا منجر به  آشنایی بیشتر مردم با داشته‌های سرزمینی ایران عزیز و منطقه و شهرستان بافق شود.

74

گفتنی است، سنگ آهن مرکزی ایران، یکی از معادن قدیمی ایران است که در دهه 50 فعالیت خود را در شهر بافق استان یزد آغاز کرده است.

بهره برداری معدن چغارت، از شهریور ماه سال ۱۳۵۰ شروع شده و بیش از نیم قرن از عمر این معدن می‌گذرد. این معدن از نظر کمیت و کیفیت سنگ آهن، بهترین معدن ایران تشخیص داده شده است.

روابط عمومی سنگ آهن مرکزی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید