عصر امروز در تهران صورت گرفت؛

کدخبر : 558288

در دیدار هیأت عالی اقتصادی ترکمنستانی با وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت بر موضوع ایجاد مرکز تجاری تهران-عشق آباد تاکید شد.

به گزارش شما و اقتصاد: یک هیئت بلندپایه اقتصادی از ترکمنستان به ریاست «باتیر آتدایف» معاون رییس کابینه وزرای ترکمنستان عصر امروز سه‌شنبه با حضور در محل وزارت «صنعت، معدن و تجارت» کشورمان، با سید رضا فاطمی‌امین وزیر صمت و علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت دیدار و گفت‌وگو کردند.

 در این دیدار ضمن تأکید طرفین بر حمایت از بازرگانان دو کشور در راستای تسهیل و تسریع روابط تجاری، مقرر شد کارگروهی برای ترسیم نقشه راه یک‌ساله همکاری‌ها تشکیل و مرکز تجاری تهران-عشق‌آباد ایجاد شود.

،وزیر صمت در استقبال از پیشنهادات معاون رییس کابینه وزرای ترکمنستان مبنی بر ایجاد مرکز تجاری مشترک، گفت: ما در 16 کشور مرکز تجاری ایجاد کردیم و این روشی مناسب برای گسترش روابط اقتصادی است.

وی همچنین بر تعریف برنامه عملیاتی برای فعالیت‌های تجاری دو کشور تأکید کرد تا محصولات و کالاها برای واردات و صادرات تعیین شود.

معاون رییس کابینه وزرای ترکمنستان نیز در این دیدار گفت: در ایران قبلاً نمایشگاه‌هایی برگزار می‌شد که به دلایل مختلفی لغو شد. ما درخواست می‌کنیم نمایشگاه‌ها دوباره برگزار شود. همچنین، پیشنهاد می‌کنیم توافقنامه‌ای برای افزایش روابط تجاری دو کشور امضا شود. پیشنهادانی نیز در حوزه بازارهای مرزی ارائه شده است.

یادآور می‌شود عمده همکاری‌های تجاری بین دو کشور در حوزه ساختمان‌سازی و صادرات محصولات ساختمانی از ایران به ترکمنستان است و مقامات دو کشور در این دیدار تأکید کردند تا فعالیت‌ها در این حوزه را گسترش دهند. همچنین طرفین بر برگزاری نمایشگاه‌های مشترک و ازسرگیری روابط اقتصادی پویا تاکید کردند.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت

آیا این خبر مفید بود؟

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید