امضای تفاهم‌نامه شورای رقابت با سرویس فدرال ضد انحصار روسیه

امضای تفاهم‌نامه شورای رقابت با سرویس فدرال ضد انحصار روسیه
کدخبر : 577198

جلسه معرفی و عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فی‌مابین مرکز ملی رقابت و سرویس فدرال ضد انحصار روسیه (FAS) برگزار شد.

به گزارش شما و اقتصاد؛ جلسه معرفی و عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فی‌مابین مرکز ملی رقابت و سرویس فدرال ضد انحصار روسیه (FAS) با حضور سید محمد رضا سید نورانی، رئیس شورا و مرکز ملی رقابت و ماکسیم شاسکولسکی، رئیس سرویس فدرال ضد انحصار روسیه در محل ساختمان این نهاد در مسکو برگزار و تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک توسط این دو مقام مسئول امضا شد.

 

سید‌محمد‌رضا سیدنورانی، رئیس شورا و مرکز ملی رقابت ایران در این جلسه به ارائه توضیحاتی در خصوص وظایف و فعالیت‌های شورا و مرکز ملی رقابت ایران پرداخت. سید‌نورانی ادامه داد: شورا و مرکز ملی رقابت در تنظیم مقررات مربوط به بازارهایی نظیر بازار حمل‌ونقل ریلی، حمل‌ونقل هوایی، خودرو و ... که رویه‌های ضدرقابتی و انحصاری در آن دیده شود ورود نموده و به تدوین و ابلاغ دستورالعمل اقدام می‌کند. رئیس شورا و مرکز ملی رقابت ضمن معرفی سابقه شکل‌گیری شورای رقابت، سازوکار اجرایی، ترکیب اعضا، وظایف و ویژگی‌های اصلی این نهاد را تبیین و برخی اهداف و برنامه‌های آتی شورا و مرکز ملی رقابت را مطرح کرد.

ماکسیم شاسکولسکی، رئیس سرویس فدرال ضد انحصار روسیه نیز ضمن خوشامدگویی به هیأت اعزامی شورای رقابت از ایران، به ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه و سازوکار فعالیت سرویس فدرال ضد انحصار روسیه پرداخت و نسبت به همکاری ‌های شورا رقابت و سرویس فدرال ضد انحصار روسیه ابراز تمایل کرد.

شاسکولسکی در ادامه با معرفی کلیات شکل‌گیری سرویس فدرال ضد انحصار روسیه ، گفت: مسائلی نظیر حمایت از رقابت، تبلیغات و خریدهای دولتی، سرمایه‌گذاری خارجی، نظارت بر تعرفه‌های دولتی، ایجاد ثبات در قیمت خدمات اجتماعی توسط سرویس ضدانحصار فدرال روسیه انجام می‌شود. وی در این زمینه افزود: در صورت مشاهده رویه‌های ضدرقابتی نخستین اقدام تنبیهی سرویس فدرال ضد انحصار روسیه اعلام «اخطار» به متخلفین است و این سازمان نظارت بر زنجیره تأمین تولید محصولات، خدمات، ثبات قیمت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خرید بزرگ را بر عهده دارد. همچنین در حوزه دارو، سیاهه‌ای از داروهای حیاتی و موردنیاز شهروندان تحت نظارت سرویس است. شاسکولسکی خاطر نشان کرد: در حوزه بازار مصالح ساختمانی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای سرویس فدرال ضد انحصار روسیه در حال انجام است که به تنظیم قیمت مصالح موردنیاز شرکت‌های ساختمانی داخلی و خارجی می‌انجامد. نظارت بر بازار سوخت ، نظارت بر بازار دیجیتال و شرکت‌های فعال در حوزه فروش آنلاین، وضع جرایم مالی بر شرکت‌های Booking, Google, Apple سرویس فدرال ضد انحصار روسیه ، از اقدامات این نهاد بوده است.

 

 

روابط عمومی مرکز ملی رقابت

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

پربازدیدترین
اخرین اخبار
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی
پربازدیدترین
اخرین اخبار