کدخبر : 554123

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در آستانه ورود به قرن جدید، خود را برای استقبال از گردشگران نوروزی مهیا کرد.

به گزارش شما و اقتصاد: برگزاری نوروزگاه با موضوع میراث فرهنگی، اجرای برنامه ویژه کودکان، موسیقی محلی اقوام، برگزاری مسابقات و رویدادهای فرهنگی هنری، برگزاری کارگاه های آموزشی حفاظت مردمی و آشنایی با تنوع زیستی باغ نیاوران از جمله برنامه هایی هستند که این مجموعه جهت ایجاد فضای مفرح برای گردشگران نوروزی تدارک دیده است. همچنین جهت پاسداشت آیین باستانی نوروز، سفره های هفت سین در موزه ها و باغ مجموعه چیده می شود.

ساماندهی و سرویس مجدد تابلوهای راهنمای مسیر در محوطه، ساماندهی مسیرهای بازدید و تردد بازدیدکنندگان در موزه ها، تعیین محدوده بازدید در باغ برای گردشگران جهت پیشگیری از ورود آن ها به فضای سبز و همچنین بهسازی سرویس های بهداشتی و فضاهای خدماتی مجموعه از جمله این اقدامات است.

20200325_140410

نظافت و پاکسازی فضای داخل موزه ها و محوطه پیرامونی، استانداردسازی نورپردازی و روشنایی داخل موزه ها و محوطه باغ، اجرای اقدامات حفاظت اضطراری در آثار و بناهای تاریخی مجموعه، بهسازی دو فضای بلیط فروشی مجموعه و تعویض پرچم ها در مبادی ورودی، دیگر اقدامات را شامل می شود.

تجهیز سیستم رادیو و تهیه فایل صوتی با صدای گرم گوینده رادیو به منظور معرفی موزه ها و اطلاع رسانی به مخاطبین در زمان فعالیت موزه ها، راه اندازی کیوسک اطلاع رسانی و معرفی موزه ها در دو نقطه از محوطه، چاپ بروشور معرفی به دو زبان فارسی و انگلیسی، طراحی و نصب بنرها و استندهای اطلاع رسانی برای بازدیدکنندگان در نقاط مختلف مجموعه در طول ایام نوروز، بخش دیگری از اقدامات آماده سازی نوروزی این مجموعه است.

طراحی و تهیه پوشش هماهنگ برای کارکنان مجموعه در موزه ها، بهره مندی از خدمات راهنمایان افتخاری در قالب طرح "همیاران نیاوران" و برگزاری جلسات توجیهی آموزشی پیش از ایام نوروز، از دیگر فعالیت ها است.

همچنین بهسازی فضاهای عمومی اعم از گلکاری، باز پیرایی درختان، غرس نهال و گل، کاشت چمن، تزئینات فضاهای عمومی و آراستگی آن بخش دیگری از فعالیت های این مجموعه جهت استقبال از بهار و بازدیدکنندگان نوروزی است.

گفتنی است در طول ایام نوروز جهت خدمت رسانی هر چه بهتر به گردشگران نوروزی، غرفه های مواد غذایی ارزان قیمت در چند نقطه از مجموعه مستقر خواهد شد. همچنین هماهنگی جهت استقرار اورژانس درمانی در محوطه این مجموعه و ایجاد ایستگاه جمعیت هلال احمر با هدف خدمت رسانی، آموزش، ارتقاء آگاهی و تغییر نگرش شهروندان، به همراه تدارک برنامه های آموزشی ویژه کودکان در این زمینه از دیگر اقدامات این مجموعه در ایام نوروز است.

یادآور می شود مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یکی از کاخ موزه های شمال شهر تهران است که بناهای آن متعلق به دوران قاجار و پهلوی بوده و علاقه مندان جهت بازدید در ایام نوروز ۱۴۰۱ می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ به این مجموعه واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه نیاوران تا ساعت ۱۹ فعال خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید